Zbiórka fantów na licytację przeznaczoną na remont kościoła w Lubiechowie
Pierwsze przedmioty już są i czekają na swój wielki moment - licytację oraz loterię, która odbędzie się 28.05.2022 w Lubiechowie. Mieszkańcy Lubiechowa jednak nadal zbierają fanty, które pomogą zasilić konto remontowe ich kościoła i uratują zabytek.
Poszukiwane są zarówno rzeczy, jak i vouchery na usługi. Mogą je przekazać osoby prywatne, ale także firmy, instytucje czy organizacje. - Drobne przedmioty trafią na loterię fantową, cenniejsze, jak towary czy usługi przekazane przez nieocenionych miejscowych przedsiębiorców – pod licytatorski młotek - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.
Wszystko może przysłużyć się dobrej sprawie: nietrafione prezenty świąteczne, które od miesięcy zalegają w szafie albo własnoręcznie wykonane dzieła. Zebrane przedmioty będzie można wylicytować albo wylosować podczas festynu charytatywnego, który zaplanowano na koniec maja. Będzie to okazja, żeby kosztując przysmaków przygotowanych przez najlepsze lubiechowskie gospodynie i gospodarzy dorzucić klika złotych do remontowej skarbonki. Kościół w Lubiechowie potrzebuje czułej, konserwatorskiej opieki, a co za tym idzie – ogromnych pieniędzy, które przerastają możliwości małej wspólnoty.
Mimo to, współpracując z samorządem i proboszczem karlińskiej parafii trochę już udało się zdziałać. Dotychczas zebrano ok. 180 tys. zł. – Dzięki sponsorom, pomocy samorządów gminnego i powiatowego, niemałej ofiarności samych mieszkańców wymieniono dach nad prezbiterium i dwiema zakrystiami, potłuczone okna zastąpiły nowe przeszklenia, wymieniono mocno zniszczone drzwi – informują członkowie komitetu ds. remontu. Przed ratującymi zabytek jednak nadal ogrom pracy. Dlatego wciąż szukają przyjaciół dla swojego kościoła. Osoby, które chciałyby dołożyć swoją cegiełkę, mogą to zrobić także ofiarowując fanty na planowany festyn. Ofiarodawców zapraszamy do kontaktu przez stronę FB Kościół w Lubiechowie, lub telefonicznie pod numerami: 660-760-620 i 604-641-122. Cały czas także można dokonywać wpłat na konto
BS w Białogardzie /oddział w Karlinie
95 8562 0007 0025 1806 2000 0050
Rzymskokatolicka parafia pw. św. Michała Archanioła
Plac Jana Pawła II 8, 78-230 Karlino
Tytuł wpłaty: darowizna na remont kościoła w Lubiechowie
Informacja: Mieszkańcy Lubiechowa
zdjęcie: A.Grzywacz
Wyświetlono: 626