newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Bakcyl - zajęcia w Szkole Podstawowej w Karlinie
04 / 10 / 2018 | Michał

Od 9 do 23 marca 2018 w Szkole Podstawowej w Karlinie w klasach piątych odbyły się zajęcia dotyczące porozumienia „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego”.

Wykłady dotyczące m.in. zasad pożyczania pieniędzy czy  inwestowania kapitału prowadził p. Łukasz Zawadzki – dyrektor banku SGB Oddział w Karlinie.


W ramach działań realizowane zostały specjalne zajęcia w zakresie edukacji ekonomicznej, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej. Uczniowie poprzez ciekawe gry, ćwiczenia, quizy oraz materiały filmowe mogli poznać podstawowe mechanizmy, jakimi rządzi się świąt finansów.

Celem podpisanego przez Gminę Karlino Porozumienia jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej skierowanych do dzieci i młodzieży realizowanych w ramach projektu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”, który jest prowadzony przez Warszawski Instytut Bankowości.


Skuteczna realizacja powszechnej edukacji finansowej i podnoszenie świadomości roli cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej wymaga szerokich działań wspieranych przez instytucje rynku finansowego, jak i wszystkie instytucje odpowiedzialne za edukację. Szczególna rola samorządów terytorialnych w zakresie edukacji oraz rola jaką odgrywa sektor bankowy w strukturze gospodarczej i ekonomicznej Polski, stały się podstawą współpracy będącej początkiem wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych.


Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ