newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Logo Piosenki 2021 na www i fb.png
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
VII sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej
08 / 02 / 2017 | Michał

8 lutego 2017 w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.


Tematem przewodnim było: „Z czego słynie Karlino – zasoby naturalne otaczającej przyrody: rzeki Radew i Parsęta”.


Dyrektor biura Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty p. Iwona Czerniec zaprezentowała kilka ważnych informacji dotyczących walorów naszych rzek. W przygotowanej przez siebie prezentacji przedstawiła stan ichtiofauny oraz działania dotyczące zarybiania rzek.


Poruszony został również temat walki z kłusownictwem. Związek zatrudnił w tym celu 4 funkcjonariuszy Straży Rybackiej oraz zakupił sprzęt m.in. samochód terenowy, łódkę do patrolowania rzek, fotopułapkę, które dofinansowane został z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto dodać, że w ubiegłym roku miały miejsce 243 patrole podczas których zatrzymano 13 kłusowników.


Głos zabrał również Artur Maciąg – ichtiolog zatrudniony w ZMiGDP, który przedstawił zebranej młodzieży garść informacji na temat ichtiofauny żyjącej w rzekach Parsęcie i Radwii.

Następnie inspektor ds. zarybiania Marek Lewandowski dodał, że łączny roczny koszt zarybiania naszych rzek to 500 000zł !

W dalszej części obrad p. Marcin Strzelecki zaprosił młodzież do aktywnego udziału oraz członkostwa w nowo powstającym stowarzyszeniu pod nazwą Karlińskie Towarzystwo Wędkarskie „Srebro Parsęty”. Członkiem może zostać każda osoba, która ukończyła 14 lat. Pan Marcin podkreślił również, że w najbliższym czasie przy stowarzyszeniu utworzona zostanie szkółka wędkarska.


Komendant Społecznej Straży Rybackiej p. Robert Oszustowicz w swojej prezentacji przedstawił metody, którymi posługują się kłusownicy w swoim nielegalnym procederze oraz obowiązujące kary i grzywny za tego typu działania. Radnym oraz zgromadzonej na widowni młodzieży pokazane zostały również materiały wideo, na który widać, jak bezmyślni ludzie niszczą tarliska ryb.


Po wyczerpaniu tematów VII sesji przewodniczący zakończył obrady, a uczniowie zostali zaproszeni do oglądania skonfiskowanego przez funkcjonariuszy Społecznej Straży Rybackiej sprzętu, którym posługiwali się kłusownicy.Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ