newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Pracownie
02 / 10 / 2015 |

1.Pracownia plastyczna :

Zajęcia w pracowni plastycznej mają na celu rehabilitację zawodową poprzez zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami plastycznymi, umiejętnością rozróżniania barw podstawowych i pochodnych, posługiwaniem się paletą barw oraz pomysłowością w wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Poprzez zajęcia młodzież zapoznaje się z podstawami z zakresu plastyki i techniki, a w szczególności rozwija sprawność motoryczną, pobudza wyobraźnie twórczą, a także kształtuje umiejętność pracy w grupie. Celem zajęć w pracowni plastycznej jest pobudzanie wśród młodzieży wyobraźni i fantazji twórczej, kształtowanie potrzeb estetycznych, a także dokładności, cierpliwości i wrażliwości. Naszymi pracami są między innymi : obrazy na szkle, płótnie, stroiki świąteczne, wieńce, decoupage, i inne.

2.Pracownia Ceramiczna:

W pracowni ceramicznej uczestnicy poznają podstawowe techniki wyrobu glinianych naczyń i przedmiotów. Zapoznają się także ze sposobem ich zdobienia i szkliwienia. W zajęciach wykorzystujemy formy gipsowe i koło garncarskie. Materiał plastyczny jakim jest glina stwarza naszym podopiecznym nieograniczone możliwości realizacji ich pomysłów, kształtowania wyobraźni twórczej i co najważniejsze usprawnienia ich zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo- ruchowej. Staramy się urozmaicać nasze zajęcia wprowadzając nowe techniki i tematykę, dlatego w pracowni powstają bardzo różnorodne przedmioty zarówno użytkowe jak i zupełnie abstrakcyjne. W wytworach przeważają jednak tradycyjne naczynia gliniane: donice, kubki, misy i wazony, korale, anioły, rzeźby, ozdoby choinkowe itp. Ponadto w pracowni ceramicznej zajmujemy się robieniem biżuterii: kolczyków i korali z półproduktów.

3. Pracownia komputerowo – poligraficzna:

Uczestnicy w pracowni komputerowej uczą się podstawowych zasad posługiwania się komputerem i technologią informacyjną, opracowują za pomocą komputera teksty dokumentów, a także rysunki w programach graficznych, zaproszenia, wizytówki, kartki okolicznościowe. Poznajemy także zastosowania komputerów i urządzeń opartych na technice komputerowej, które spotykamy w miejscach publicznych. Stworzyliśmy także naszą stronę internetową, którą ciągle rozbudowujemy i aktualizujemy najnowsze informacje dotyczące działania warsztatu. Ponadto poznajemy różne techniki wyrazu artystycznego, rozwijamy poczucie estetyki, rozwijamy wyobraźnie i wrażliwość na piękno. Wykonujemy kartki okolicznościowe, zaproszenia, obrazy różnymi technikami, decoupage i inne. W pracowni kształtuje się cierpliwość, wytrwałość i poczucie odpowiedzialności za wytwarzaną pracę, umiejętność pracy w zespole. Zajęcia mają na celu usprawnienie czynności manualnych rąk i palców oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

4. Pracownia gospodarstwa domowego:

W pracowni gospodarstwa domowego uczymy uczestników samodzielnego przygotowywania posiłków, oraz umiejętnego posługiwania się sprzętem gospodarstwa domowego. Uczestnicy pracowni potrafią sobie przygotować podstawowe posiłki, zrobić zakupy, wyprać i wyprasować ubranie, nakryć do stołu. Potrafią w sposób kulturalny spożywać przygotowany przez siebie posiłek. Dążmy do tego, aby w miarę ich możliwości byli przygotowani do samodzielnego życia.

5. Pracownia wikliniarska:

Pracownia wikliniarska obejmuje w swym zakresie wszelkie prace wchodzące w skład rękodzieła artystycznego. Materiałami wykorzystywanymi w pracowni jest wiklina. Pod okiem instruktora wyplatane są tu koszyki, wazony, ozdoby: dekoracje ścienne. Prowadzona w ten sposób terapia nie tylko usprawnia manualnie ale rozwija wyobraźnie twórczą, uczy cierpliwości, wytrwałości, dyscypliny pracy i współpracy w grupie. Ponadto pracownia wikliny zajmuje się wykonywaniem różnych wyrobów z drewna i półfabrykatów. Należą do nich między innymi: skrzynki, ramki, świeczniki, przyrządy dydaktyczne i wszelkiego rodzaju ozdoby. Uczestnicy nabywają wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym, jak również podstawy związane z wykonywaniem pracy zawodowej. Każdy ma możliwość tworzenia wyrobów według swoich pomysłów, zajmują się również pracami ogrodniczymi typu : koszenie i grabienie trawy, przycinanie żywopłotów, grabienie liści itp.

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ