newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Atuty Gminy
05 / 03 / 2020 | Administrator
Dlaczego warto wybrać Karlino? Co kierowało tymi, którzy już zdecydowali się tutaj zainwestować? Dla każdego przedsiębiorcy inny czynnik jest najważniejszy, ale nawet najbardziej wymagający przyznają, że Karlino jest miejscem wyjątkowym.
 

KARLINO TO LOKALIZACJA, KTÓRA DAJE WIELE MOŻLIWOŚCI

 

KARLINO MAPA EUROPA

Jest to niezwykle urokliwa gmina o wspaniałych walorach turystycznych. Leży ona w północno - wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.
O atrakcyjności Karlina stanowi między innymi historycznie uwarunkowane położenie miasta - u skrzyżowania drogi krajowej Nr 6 Szczecin - Gdańsk oraz drogi wojewódzkiej Nr 163 Kołobrzeg - Poznań.

 

KARLINO W POLSCE
    W XIII w. przebiegał tędy szlak solny, jeden z głównych traktów handlowych. Ponadto Karlino jest umiejscowione w widłach dwóch rzek Radwi i Parsęty. Usytuowanie takie oraz mała odległość od Morza Bałtyckiego (28 km - port morski w Kołobrzegu) sprawia, iż Karlino jest miejscowością atrakcyjną i łatwo dostępną dla turystów oraz potencjalnych inwestorów.
   

ATMOSFERA PRZYJAZNA ROZWOJOWI BIZNESU

Władze Karlina od lat zabiegają o stworzenie na terenie gminy warunków przychylnych inwestorom. Stąd też Rada Miejs

ka podejmuje uchwały mówiące o specjalnych ulgach i zwolnieniach od podatków dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą oraz dla nowo powstałych przedsiębiorców. Przedsiębiorcy w Karlinie mogą liczyć na ulgi w podatkach lokalnych w ramach pomocy de minimis na okres do 7 lat.

 
scanrad
 

DOBRZE ROZWINIĘTA INFRASTRUKTURA TECHNICZNA

Na naszych terenach pod inwestycje dostepne są wszystkie media.

ATRAKCYJNE TERENY DO ZAGOSPODAROWANIA

Gmina Karlino posiada szeroką ofertę terenów pod inwestycje przemysłowe, jak również związane z turystyką. W naszej ofercie są tereny o powierzchni od ok. 2500 m2 do 180 ha, dlatego jesteśmy przygotowani praktycznie dla każdego inwestora. Tereny są położone przy głównych szlakach komunikacyjnych, w strefach przemysłowych, dostępne są na nich wszystkie media. Tereny w Strefie ekonomicznej posiadają aktualne plany zagospodarowania przestrzennego. W Karlinie jest możliwość wydzielenia działki zgodnie z potrzebami potencjalnych inwestorów, jesteśmy bardzo elastyczni w tym temacie i to wyróżnia naszą ofertę.

STREFY EKONOMMICZNE - W KARLINIE MAMY DWIE SPECJALNE STREFY EKONOMICZNE

W Karlinie funkcjonują równolegle 2 Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE): Kostrzyńsko-Słubicka i Słupska.

Jest to wyjątkowa sytuacja, która pozwala nam na oferowanie inwestorom dużej powierzchni terenów ze statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorca prowadzący działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Karlinie może korzystać z ulg w podatku dochodowym do 60% wartości inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy. Obrazując to na liczbach każdy milion zł wydany na inwestycje umożliwia do 600 000 zł zwolnienia z podatku dochodowego, co oznacza ok. 3,2 mln zwolnionego dochodu. Ulga w takiej wysokości dotyczy małych przedsiębiorstw, natomiast w przypadku średniego jest to 50%, a dużego 40%. Jednak nawet dla dużych przedsiębiorstw jest to ponad 2 mln zwolnionego dochodu.

Strefa Ekonomiczna nie jest tylko dla dużych przedsiębiorstw, ponieważ już inwestycja                    o wartości 100 000 euro może uprawniać do zwolnień. Jest to minimalny pułap, aby możliwe było uzyskanie pozwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Działalność w SSE umożliwia zwolenienie w podatku dochodowym CIT lub PIT do 60%!

O SSSE dowiesz się więcej TUTAJ.

DUŻY POTENCJAŁ SIŁY ROBOCZEJ

Gminne Centrum Informacji w Karlinie posiada bazę ofert potencjalnych pracowników i pomaga w rekrutacji odpowiedniej kadry.

EDUKACJA DOSTOSOWANA DO POTRZEB INWESTORÓW

 

WPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE REALIZACJI INWESTYCJI

Gmina Karlino oferuje pomoc pracowników urzędu oraz Burmistrza na każdym etapie realizacji inwestycji.
Potwierdzeniem na to, że warto inwestować w Gminie Karlino jest, uzyskany już po raz kolejny, tytuł Gminy Fair Play przyznawany gminom przyjaznym inwestorom.

 

 

 

 

 

 Jeden z naszych terenów inwestycyjny został nagrodzony tytułem GRUNT NA MEDAL 

gmina na medal

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ