newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Logo Piosenki 2021 na www i fb.png
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Witolub
17 / 12 / 2014 | Administrator

Dawna nazwa niemiecka: Hühnerheide. Jest to wieś sołecka licząca 52 mieszkańców (wg danych na dzień 26.09.2014r.). Do sołectwa należy również Dębolas, który zamieszkuje 10 osób (wg danych na dzień 26.09.2014r.). Sołtysem jest p. Jan Semenowicz.

Miejscowość położona jest w odległości 4 km na północny – wschód od Karlina w kierunku Kołobrzegu i 3 km na wschód od drogi wojewódzkiej nr 163 Kołobrzeg – Wałcz.

W pobliżu sołectwa zlokalizowany jest rezerwat przyrody „Warnie Bagno”, położony w Gminie Karlino, w pobliżu Daszewa. Celem ochrony przyrody rezerwatu jest zachowanie kompleksu torfowiskowego obejmującego kopułowe torfowisko bałtyckie porośnięte mszarnikami wrzośca bagiennego, kompleks regenerujących się potrofii ze zbiorowiskami mszarnymi oraz ekosystemy boru bagiennego i boru wilgotnego.

W grudniu 2014 r. rozpoczęto prace przy utworzeniu miejsca wspólnych spotkań. Powstanie tu plac zabaw, 3 altanostoły, ławki oraz miejsce na ognisko. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Utworzenie miejsca wspólnych spotkań dla mieszkańców i turystów w miejscowości Witolub, gm. Karlino”.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Strony w dziale