newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
OFERTY INWESTYCYJNE
03 / 02 / 2021 | Administrator

Dlaczego warto wybrać Karlino na miejsce swoich inwestycji?

 
Co kierowało tymi, którzy już zdecydowali się tutaj zainwestować? Dla każdego przedsiębiorcy inny czynnik jest najważniejszy, ale nawet najbardziej wymagający przyznają, że Karlino jest miejscem wyjątkowym. Jest to niewielka, lecz niezwykle urokliwa gmina o wspaniałych walorach turystycznych. Leży ona w północno - wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Powierzchnia gminy wynosi 14102 ha. Zamieszkuje ją 9.338 osób. O atrakcyjności Karlina stanowi między innymi historycznie uwarunkowane położenie miasta - u skrzyżowania drogi krajowej Nr 6 Szczecin - Gdańsk oraz drogi wojewódzkiej Nr 163 Kołobrzeg - Poznań. W XIII w. przebiegał tędy szlak solny, jeden z głównych traktów handlowych. Ponadto Karlino jest umiejscowione w widłach dwóch rzek Radwi i Parsęty. Usytuowanie takie oraz mała odległość od Morza Bałtyckiego (28 km – port morski w Kołobrzegu) sprawia, iż Karlino jest miejscowością atrakcyjną i łatwo dostępną dla turystów oraz potencjalnych inwestorów.

 Władze Karlina od lat zabiegają o stworzenie na terenie gminy warunków przychylnych inwestorom. Rada Miejska podejmuje uchwały mówiące o specjalnych ulgach i zwolnieniach od podatków dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą oraz dla nowo powstałych przedsiębiorców. Ponadto nasze tereny przeznaczone pod inwestycję są uzbrojone we wszystkie media. O ich atrakcyjności stanowi również położenie przy głównych drogach; krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk bądź wojewódzkiej nr 163 Kołobrzeg - Poznań.

 Ważnym atutem Karlina jest dobra atmosfera dla rozwoju biznesu. Lokowaniu nowych przedsięwzięć sprzyja działalność Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podstrefa Karlino KSSSE obejmuje obszar 36 ha do zagospodarowania. Strategicznym celem społeczno-gospodarczym Gminy Karlino jest utworzenie nowych miejsc pracy w różnych sektorach przemysłu, który może być zlokalizowany w strefie i w związanych z nim usługach realizowanych w otoczeniu strefy. Potencjalny inwestor nie będzie miał problemów z pozyskaniem wykwalifikowanej i wykształconej kadry pracowniczej. Struktura wieku mieszkańców gminy stwarza korzystne warunki dla rozwoju, 64 % to ludzie w wieku produkcyjnym a 25 % to ludzie młodzi, przyszli pracownicy.

 Karlino to gmina nie tylko przyjazna inwestorom, ale i środowisku naturalnemu. Władze Miasta i Gminy prowadzą aktywną politykę proekologiczną, która wyraża się szeregiem inwestycji mających na celu ochronę środowiska. Dbałość o czystość środowiska naturalnego przyniosła wymierne efekty, a gmina jest laureatem wielu prestiżowych nagród i tytułów takich jak „Gmina Przyjazna Środowisku” (konkurs pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej) czy „Nasza Gmina w Europie”.

 I wreszcie potwierdzeniem na to, że warto inwestować w Gminie Karlino jest, uzyskany już po raz kolejny, tytuł Gminy Fair Play przyznawany przez Krajową Izbę Gospodarczą gminom przyjaznym inwestorom. W 2006 roku Gmina Karlino została wyróżniona Złotą Statuetką Gmina Fair Play. W 2006 r. jeden z naszych terenów inwestycyjnych został również uhonorowany tytułem „Grunt na medal”.

W 2008 roku Gmina Karlino została nagrodzona Statuetką Gmina Fair Play, co jest najwyższym wyróżnieniem i dowodem na to, że jesteśmy gminą aktywną, otwartą na nowe inwestycje i inwestorów.

 Karlino jest gminą prężną, a przy tym odpowiedzialną. Wiele już osiągnęliśmy, ale ciągle przed nami wyzwania i szanse. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do związania przyszłości z Naszą gminą. Jesteśmy przekonani, że możemy razem osiągnąć sukces.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ INWESTYCYJNĄ!(wyszukiwarka):

KOMPLEKS II

7,696 ha

KOMPLEKS IIIA

22,2476 ha

KOMPLEKS IIIB

6,3665 ha

KOMPLEKS VIII

2,273 ha

KOMPLEKS KARLINKO

179,19 ha

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ