newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Już po raz 10. wręczono Karlińskie Wieże Sukcesu !
10 / 02 / 2020 | Michał | wyświetleń: 1727

7 lutego 2020 roku w karlińskiej Homanit Arenie wręczone zostały po raz 10. Karlińskie Wieże Sukcesu. Doroczne spotkanie przedstawicieli lokalnych środowisk naszej gminy a także gości z Niemiec  było doskonałym podsumowaniem wspólnych działań w 2019 roku. Była to również idealna okazja do nagrodzenia firm, osób i instytucji szczególnie wyróżniających się w gminie Karlino.


Zgodnie z tradycją podczas uroczystej gali podsumowano dokonania gminy Karlino w roku ubiegłym za pomocą blisko 10 minutowego filmu.

https://www.youtube.com/KWS2020

Burmistrz Karlina przedstawił również plany na przyszłość oraz podziękował właścicielowi firmy Homanit Polska panu Fritzowi Homann za okazane wsparcie.


Nagroda w postaci „Karlińskiej Wieży Sukcesu” to model wieży wiertniczej, której celem jest nagradzanie prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, inspirowanie do dalszego rozwoju a także motywacja do dalszych działań pro inwestorskich. To również idealna okazja do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców osób wyróżniających się w naszej gminie poprzez szereg działań sprzyjających rozwojowi całej lokalnej społeczności.

Podczas tegorocznej gali pierwszą statuetkę otrzymał p. Fritz Homann, który został wyróżniony w kategorii Specjalnej.

Fritz Homann to osoba wyjątkowa, człowiek, który jest nadzwyczaj zaangażowany w życie Karlina, osobiście biorąc na siebie współodpowiedzialność za rozwój naszego miasta. Dzięki jego wyjątkowemu zaangażowaniu w sprawy społeczne Karlino może się rozwijać w wielu aspektach. To on, jako właściciel firmy Homanit Polska tworzy w Karlinie doskonałe warunki pracy i rozwoju dla setek mieszkańców regionu, wspierając działania na rzecz poprawy warunków ich życia. Wspiera Gminę Karlino darowiznami na budowę nowych mieszkań komunalnych,  wspiera szkoły, przedszkola, organizację lokalnych imprez bezpośrednio angażując się realizację wspólnych działań. Jest otwarty na potrzeby stowarzyszeń i klubów sportowych. Jest Honorowym Obywatelem Karlina, ale przede wszystkim dobroczyńca na niespotykaną skalę. To on jest doskonałym ambasadorem Karlina na wielu polach, zarówno w Polsce, jak i za granicą potwierdzając również, że Karlino to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu, jak i do życia.

Od 2014 roku Karlińskie Wieże Sukcesu są  przyznane w 4 kategoriach: gospodarka, oświata, kultura i sport, działacz społeczny oraz nagroda specjalna.

Nagroda w kategorii GOSPODARKA  jest przyznawana corocznie przedsiębiorcom zarejestrowanym lub działającym na terenie Gminy Karlino, rolnikom lub osobom fizycznym prowadzącym działalność rolniczą lub około rolniczą.

W 2020 roku w kategorii GOSPODARKA nagrodzono:

KOSPEL S.A.

Firma Kospel, założona w 1990 roku jest obecnie jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. Firma posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne, w  tym od 2013 r. w Karlinie. Systematycznie zwiększa sprzedaż, a jej produkty znane są w 57 krajach Świata. Te sukcesy to efekt innowacyjnych działań zarówno w zakresie technologii, jak i podejścia do zasobów ludzkich oraz działań nakierowanych na zaspokojenie potrzeb klientów. Wyjątkowa atmosfera i zgrany zespół, jaki udało się firmie zbudować w Karlinie to doskonała baza do rozwoju. Firma w 2019 r. realizowała inwestycję w nową linię montażową wymienników pionowych, co skutkować będzie zwiększaniem zatrudnienia. To doskonały sygnał dla karlińskiej gospodarki.


OGRODNICTWO GRZEGORZ WIŚNIEWSKI

Pan Grzegorz Wiśniewski prowadzi gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w produkcji roślin ozdobnych od 1976 r. W 2019 r. gospodarstwo otrzymało tytuł Zachodniopomorski Rolnik Roku w kategorii działy specjalne produkcji rolnej. Jest to jedno z największych i najprężniej się rozwijających gospodarstw ogrodniczych na terenie Karlina. Gospodarstwo oferuje różnorodne kwiaty najwyższej jakości przez cały sezon począwszy od wczesnej wiosny do jesieni, zapewniając dodatkowo fachową obsługę, porady z zakresu uprawy i pielęgnacji zakupionych roślin, a także dysponuje własnym transportem. Wszelkie stosowane metody służą do pozyskania najlepszej jakości roślin ozdobnych, przy jednoczesnej eliminacji narzędzi chemicznej ochrony roślin oraz minimalnym nawożeniu. W produkcji wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia technologiczne i naukowe oraz wszystkie nowości firm nasiennych polskich i zagranicznych. W ostatnich latach gospodarstwo zostało unowocześnione i rozbudowane, w szczególności o nowoczesne obiekty szklarniowe wysokospecjalistyczne, aby prowadzona w nich uprawa roślin przyniosła zakładane wyniki - zapewniła wysoką wydajność uprawy kwiatów i roślin ozdobnych. Zautomatyzowano również niektóre procesy. Szklarnie sterowane są przez komputer klimatyczny, który odpowiada między innymi za nawadnianie i utrzymanie optymalnej temperatury, a także zasilanie  i wietrzenie.


ANDRZEJ CIBA GOSPODARSTWO ROLNE „MALONOWO” HODOWLA PSTRĄGÓW

Gospodarstwo Rolne „MALONOWO” jest prowadzone od 2001 r. przez Andrzeja Cibę. Hodowla Pstrągów –specjalizuje się w hodowli pstrąga tęczowego. Gospodarstwo składa się z dwóch obiektów położonych w miejscowości Malonowo i Kozia Góra. W Malonowie w stawach ziemnych i betonowych hodowany jest narybek, natomiast w miejscowości Kozia Góra w stawach betonowych ryba handlowa. W hodowli wykorzystywane są nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne. Najważniejszymi urządzeniami są natleniacze i aeratory, które pozwalają utrzymać wysoki poziom natlenienia wody. Drugą grupę stanowią pompy wykorzystywane do recyrkulacji wody. Trzecia grupa to sprzęt do odłowu i sortowania ryb. O jakości i stopniu zaawansowania  hodowli świadczy certyfikat GLOBALG.AP. który gospodarstwo posiada od trzech lat. Certyfikacja GLOBALG.A.P  mobilizuje gospodarstwo do jeszcze większego poświęcenia i zwrócenia uwagi w kierunku bezpieczeństwa i ochrony otaczającego środowiska. Jakość i parametry wody, które są kluczowe w hodowli są codziennie monitorowane i rejestrowane. Gospodarstwo, to prowadzone jest przez drugie pokolenie rybaków z zaangażowaniem i dbałością o dobrostan hodowanych ryb, które ma zamiar kontynuować tradycję rodzinną przez wiele następnych lat.


"AUTO-KERAM" MAREK ANDRUSZKO

– już od 20 lat prowadzi działalność, której główną gałęzią jest naprawa i konserwacja maszyn. W tym czasie rozwinął firmę, wybudował siedzibę i warsztat. Jest również zaangażowany w pomoc innym wspierając jako sponsor organizację gminnych imprez oraz rokroczne zbiórki na WOŚP.


Kolejną kategorią jest OŚWIATA, KULTURA, SPORT. Wyróżnienie w tej kategorii  jest wyrazem szczególnego uznania dla osób fizycznych i prawnych, które wnoszą wkład w rozwój karlińskiej oświaty, sportu, kultury i promocji Gminy Karlino oraz osób, które swoją pracą przyczyniają się do budowania wizerunku Gminy Karlino na zewnątrz.

Nagrodzeni zostali:

NATALIA WALCZAK

Zawodniczka MLUKS Karlino - zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek odbywających się we włoskiej miejscowości Faenza w dniach 17-23.06.2019. Tym samym Natalia powtórzyła sukces z Sarajewa z 2017 r. Zawodniczka jest członkinią kadry narodowej juniorek młodszych w zapasach kobiet.


ELŻBIETA WÓJCIK

Utytułowana zawodniczka, jedna z najlepszych bokserek na świecie, zawodniczka Klubu Bokserskiego Karlino. Podczas XIX Mistrzostw Polski kobiet w boksie w Grudziądzu obroniła tytuł z 2018r. zwyciężając swoją finałową walkę z Karoliną Koszewską. Wywalczyła również brązowy medal podczas 2. Igrzysk Europejskich odbywających się na Białorusi a także zdobyła  srebrny medal 12. Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie w Alcodendas pod Madrytem i tym samym została Wicemistrzynią Europy w boksie. To nasza duma, która doskonale reprezentuje karliński boks na całym świecie.


BARTŁOMIEJ KLIMKOWSKI

W czerwcu 2019 zakończyły się rozgrywki KOZPN w ramach sezonu 2018/2019. Bardzo duży sukces odnieśli zawodnicy drużyny Junior Młodszy karlińskiego MKS Sokół. Drużyna pokonała wszystkich i zakończyła sezon na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem: 13 meczy wygranych na 14 rozegranych, z dorobkiem bramkowym 72:12! Warto dodać, że druga drużyna w tabeli zakończyła sezon z dorobkiem bramkowym 42:16. Wygrana oznaczała awans naszych juniorów do Ligii Wojewódzkiej. Autorem tego sukcesu jest nie kto inny, jak  Bartek Klimkowski, który pracuje z młodymi piłkarzami od września 2018 roku.


Trzecią kategorią jest  DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA, w której Karlińska Wieża Sukcesu nadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, które swoją postawą inspirują innych do działania, co przekłada się z korzyścią dla Gminy Karlino. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają działalność społeczną, kształtują pozytywne postawy społeczne i wnoszą bezinteresowny wkład rzeczowy bądź pracę na rzecz rozwoju mieszkańców i Gminy Karlino.

W 2020 roku w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA nagrodzono:

CARITAS PARAFII W KARLINIE

Pomoc bliźniemu – tę funkcję Kościoła wypełnia CARITAS. Jego działalność opiera się na wolontariacie. W Karlinie skupia ok 10 aktywnie działających wolontariuszy wspierając również Szkolne Koło. Główną działalnością karlińskiego Caritasu jest bieżąca pomoc  potrzebującym, szczególnie realizowana w ramach pomocy świątecznej  - w tym szczególnym czasie organizacja wspiera blisko 130 osób. W roku 2019 Caritas Parafii w Karlinie uzyskała pozyskał środki w wysokości 26 324,04 zł, a na pomoc bliźnim przeznaczył 29 947, 76 zł., głównie na przygotowanie paczek świątecznych na Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. Dzięki Caritas potrzebujący otrzymują wsparcie na wykupienie recept, w zapłaceniu rachunków, zakupie opału czy artykułów spożywczych. Caritas wspiera głównie emerytów, bezrobotnych i chorych. Na rehabilitację potrzebujących przeznaczono 8 500 zł. Caritas aktywnie zachęca do włączania w szeregi wolontariuszy.


STOWARZYSZENIE SOS WIOSKI DZIECIĘCE W POLSCE

 W 2005 r. w Karlinie powstało miejsce wyjątkowe. Osiedle domków, które pełni funkcję wioski, ale nie takiej zwykłej – to wyjątkowe miejsce, gdzie nowe rodziny znajdują potrzebujące dzieci. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce działa już od 1984 r. zapewniając pomoc potrzebującym dzieciom. Jednak działania stowarzyszenia to również wyjątkowy program, który funkcjonuje w Karlinie już od blisko 10 lat. To Programu Umacniania Rodziny. Program obejmuje na naszym terenie gminy: Karlino, Biesiekierz i Białogard, a objętym nim jest 121 rodzin. Program Umacniania Rodziny to działania wspierające rodziny, zmagające się z wieloma problemami, zagrożone utratą opieki nad dziećmi. W tych rodzinach wychowuje się 282 dzieci i młodzieży oraz 254 dorosłych młodych i rodziców. Praca z rodzinami polega na ich wsparciu poprzez pracę socjalną w środowisku domowym, gdzie przy pomocy pedagogów, wychowawców i psychologów rodziny są diagnozowane i wspólnie z pracownikami stowarzyszenia tworzą plan rozwoju rodziny, na którym opiera się dalsza z nimi praca. Bardzo ważnym aspektem jest doskonalenie umiejętności wychowawczych rodziców i opiekunów, ponieważ do programu trafiają rodziny, które z różnych przyczyn nie radzą sobie w bieżącym funkcjonowaniu i ta faktyczna, realna pomoc rodzinom przeżywającym kryzysy jest największym wyzwaniem. Zapewnienie dzieciom możliwości do rozwoju pod względem poznawczym, emocjonalnym i społecznym oraz troska o ich zdrowie to drogowskaz stowarzyszenia. Stowarzyszenie wzmacnia rodziców w dostrzeganiu mocnych stron dzieci, uważności na ich problemy, podpowiada, jak reagować, w sytuacjach codziennych - niejednokrotnie trudnych oraz tworzy możliwość tworzenia i wzmacniania więzi wewnątrzrodzinnych, budowania wspólnych, pozytywnych wspomnień dla wszystkich członków rodzin.


BEATA KLEPUSZEWSKA

Są ludzie, którzy nie szukają poklasku, którzy dzielą się dobrem z innymi i angażują całym sercem i własnymi rękami w działania na rzecz lokalnych społeczności. Do takich osób należy właśnie Beata Klepuszewska, która pracuje nie tylko w sołectwie Gościnko, które reprezentuje animując i organizując wszelkie odbywające się tam działania. Współpracuje z innymi sołectwami, jest animatorem życia kulturalnego we wsi, organizuje wiele imprez okolicznościowych plenerowych oraz w świetlicy, które cieszą się dużą popularnością, a do udziału w nich są zapraszani również mieszkańcy miejscowości ościennych, byli mieszkańcy sołectwa oraz mieszkańcy Karlina. Pani Beata Kiepuszewska jest osobą bardzo kreatywną i aktywną w życiu sołectwa oraz mocno związaną z obszarami wiejskimi, a także rolnictwem, osobiście zaangażowaną w rozwój wsi i oddaną całym sercem pracy społecznej na jej rzecz. Od 2013 r. p. Beata została radną, reprezentując swoje sołectwo w Radzie Miejskiej w Karlinie, a od 2014 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Karlinie. Jest osobą bardzo otwartą i niezwykle zaangażowaną na rzecz rozwoju Karlina i poprawy jakości życia mieszkańców. Chętnie włącza się we wszelkie inicjatywy wypływające z samorządu, które mają służyć dobru całej Gminy Karlino. Bierze udział w organizowanych nie tylko lokalnie akcjach, stanowiąc namacalny przykład tego, że warto pomagać, ponieważ w 2017 r. Pani Beata pomogła swojemu genetycznemu bliźniakowi oddając swoje komórki. Publicznie pokazuje i potwierdza, że warto się zarejestrować, a samo oddanie szpiku nie wpływa na życie codzienne dawcy – to ogromna rola edukacyjna, która udaje jej się skutecznie wykonywać, dlatego jest cytowana również przez lokalne media. Każda grupa potrzebuje lidera i od jego skuteczności zależy jej powodzenie. Doskonale rozwijające się Sołectwo Gościnko jest dowodem na to, że Pani Beata Klepuszewska jest skutecznym liderem, który inicjuje wspólne działania lokalnej społeczności.


ANNA WYSOCKA

Anna Wysocka jest osobą szczególnie ważną dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie. Nie tylko pełni funkcję Sekretarza, ale jest całym sercem zaangażowana w integrację między pokoleniami oraz działania społeczne. W karlińskim OSP jest od 2007 r., od tego czasu również zajmuje się Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi przy OSP. Obecnie prowadzi zajęcia z 3  grupami dzieci i młodzieży, rokrocznie przygotowując je do zawodów sportowo-pożarniczych. Bierze z nimi udział w obozach letnich i biegach przełajowych. Dba o współpracę polsko-niemiecką między strażakami, sumienna i obowiązkowa. Tworzy, realizuje i rozlicza projekty z dofinansowaniem UE, dzięki czemu karlińskie OSP dysponuje dodatkowymi środkami. Nigdy nie odmawia pomocy, a jako osoba zaangażowana w pomoc innym stanowi doskonały wzór do naśladowania, szczególnie dla młodych adeptów OSP.


Ostatnią kategorią jest  NAGRODA SPECJALNA. Wyróżnienie w tej kategorii nadawane jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności promują Gminę Karlino oraz lobbują na rzecz Gminy Karlino  w województwie i poza jego granicami. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają starania gminy o fundusze zewnętrzne i wspierają realizację celów gminy, jak również wnoszą szczególny wkład w działania i rozwój gminy.

W tej kategorii nagrodzeni zostali p. FRITZ HOMANN oraz :

KOSZALIŃSKA AGENCJA ROZOWJU REGIONALNEGO S.A.

Instytucja, która wspiera Karlino na wielu polach. To dzięki aktywnemu wsparciu KARR w Karlinie powstała i rozwija się Spółdzielnia Socjalna Dobra Marka, karlińscy przedsiębiorcy mogą korzystać z korzystnych pożyczek, a  dodatkowo KARR w ramach projektu „Rewitalizacja szansą na zmianę” przyczynia się do pozytywnych zmian w naszym mieście.


Uroczystość Karlińskich Wież Sukcesu uświetniła swoim występem p. Agata Kondziołka - karlinianka, która swoim głosem czaruje zgromadzoną publiczność w Homanit Arenie od wielu lat.


Zebrani goście mogli również obejrzeć  wystawę pn.WOBEC JESIENI. Jest to prezentacja fotografii Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Na całość wystawy składa się ponad 60 prac 20 autorów. Wystawa jest zbiorem prac oddziału z cyklu: Zapis posezonowy. Zdjęcia zostały wykonane na plenerach w latach 2015-2018. Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemi Karlińskiej do 5 marca.

www.muzeum.kokkarlino.pl/wobec_jesieni


Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i gratulujemy nagrodzonym.

Za wsparcie organizacji imprezy dziękujemy sponsorom:

 


Serdecznie dziękujemy również naszym partnerom medialnym:

 

 

grafika
Galerie:
grafika
10 / 02 / 2020
Michał
Ilość fotografii: 50
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ