newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Informacja dla właścicieli lasów o rozpoczętych pracach związanych z wielkoobszarową inwentaryzacją stanu lasu
11 / 06 / 2021 | Michał | wyświetleń: 197

W związku z przystąpieniem do wykonania opracowania pod nazwą „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020 – 2024”,  w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach  niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju – zgodnie z art. 13a ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2020r., poz. 1463 z późn. zm.), Burmistrz Karlina informuje właścicieli lasów o rozpoczętych pracach związanych z wielkoobszarową inwentaryzacją stanu lasu oraz prosi o umożliwienie pracownikom przedsiębiorstwa państwowego Biuro Urządzania Lasu  i Geodezji Leśnej wstępu na teren przedmiotowych lasów w celu dokonywania cyklicznych pomiarów na wybranych powierzchniach.

Celem w/w opracowania jest określenie, a następie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian. Wyniki inwentaryzacji będą wykorzystywane wyłącznie dla celów statystycznych, które poza dostarczaniem danych o lasach polskich dla sprawozdawczości krajowej i międzykrajowej, banku danych o lasach, będą również służyły do formułowania, realizacji i oceny polityki leśnej Państwa.

Prace w poszczególny latach 5 – letniego cyklu wykonywane będą przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (oddziały w : Białymstoku, Brzegu, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Szczecinku i Warszawie) i obejmą 20 % powierzchni lasów, a polegać będą na pomiarach oraz obserwacjach na stałych powierzchniach próbnych zakładanych w tzw. traktatach rozmieszczanych w sieci 4x4 km.

Burmistrz Karlina Waldemar Miśko

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ