newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
BEZPIECZNIE W SYTUACJI KRYZYSOWEJ PO OBU STRONACH GRANICY
07 / 01 / 2021 | Magda | wyświetleń: 536

Gmina Karlino realizuje projekt FMP – 0395-20-C pod tytułem „BEZPIECZNIE W SYTUACJI KRYZYSOWEJ PO OBU STRONACH GRANICY”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)” w ramach naboru specjalnego COVID-19 w ramach Funduszu Małych Projektów „Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania” w ramach „Funduszu Małych Projektów Komunikacja- Integracja-Współpraca” współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia –Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Radiostacje.

Dozowniki na płyn dezynfekcyjny.

W ramach projektu doposażone zostało Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Karlinie w sprzęt elektroniczny (m.in. laptopy, kamera, mikrofony, radiotelefony, rzutniki, drukarkę, niszczarkę, radiotelefony przenośne i stacjonarny), niezbędne wyposażenie (nosze, łożko polowe, śpiwory, opatrunki jednorazowe) oraz materiały związane z ochroną przed wirusem (m.in. maseczki jednorazowe, kombinezony, przyłbice i środki do dezynfekcji). Projekt zakłada wspólne działania polsko -niemieckie w ramach których odbędą się spotkania on-line sztabów kryzysowych oraz zespołów odpowiedzialnych za funkcjonowanie gmin również w obszarze kultury, edukacji i obsługi mieszkańców. W ramach projektu powstały ulotki, które będą dystrybuowane wśród mieszkańców oraz odwiedzających oraz maseczki wielokrotnego użytku. Dodatkową wartością będą materiały promocyjne opracowane przez partnerów – gminy Wolgast, Dargun i Karlino, które będą promowały wybrane atrakcje turystyczne w wersji polsko-niemieckiej, tak aby kontynuować wspólne działania związane z wymianą kulturową.

Spotkanie online.

Sprzęt audio.

W ramach projektu zakupiono również stacje do dezynfekcji, które już służą mieszkańcom w budynkach Urzędu Miejskiego, Muzeum, Homanit Areny i MGOPS.

Wartość projektu to 38444, 49 euro, a wkład gminy to 15%.

Dozowniki na płyn w Homanit Arenie.

Nosze dla poszkodowanych.

 

W ramach projektu powstały też polsko-niemieckie materiały promujące gminy partnerskie Wolgast, Dargun i Karlino.

W Karlinie powstał spacer wirtualny po Muzeum Ziemi Karlińskiej. LINK DO SPACERU- KLIKNIJ ZDJĘCIE

W ramach projektu powstały również ulotki informacyjne dot. COVID -19 (w załączeniu).

Ulotki były dystrybuowane wśród mieszkańców, są dostępne w Urzędzie Miejskim w Karlinie oraz wielu innych miejscach na terenie naszej gminy. 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ