newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Mieszkańcy Karlinka mają nową świetlicę wiejską !
11 / 09 / 2020 | Michał | wyświetleń: 920

11.09.2020 w Karlinku uroczyście otwarto nową świetlicę. Ta ważna inwestycja sprzyjać będzie jeszcze lepszej integracji mieszkańców.

Gmina Karlino otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" na projekt "Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Karlinko".

Wartość operacji: 797 057,29 zł - w tym wartość kosztów kwalifikowalnych do dofinansowania wynosi 735 557,29 zł. Przyznana pomoc finansowa ze środków PROW 2014-2020 wynosi 63,63% wartości kosztów kwalifikowalnych co przekłada się na wartość 468.034,00 zł.

W świetlicy zrealizowano również projekt „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Karlinku’’, który zgodnie z umową nr 00299-6523.2-SW1610425/19/20 otrzymał dofinansowanie w kwocie 39909,00 PLN co stanowi  78,44% całości zadania. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR) w kwocie 33922,65 zł. Celem projektu jest promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez organizację imprezy promocyjnej oraz zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej.

W ramach projektu świetlica wiejska w Karlinku została wyposażona w nowe meble i sprzęt niezbędny do funkcjonowania, zorganizowano Letnią szkółkę rybacką oraz imprezę plenerową – piknik „Rybka lubi pływać” z Turniejem Sołectw.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Karlina Waldemar Miśko, były sołtys Karlinka p. Jan Podsiadło, obecny sołtys p. Piotr Świętlicki, przedstawiciele firmy wykonawczej obiektu oraz mieszkanka Karlinka.

 


Wzruszenia nie krył również były już sołtys Karlinka – Jan Podsiadło, który podarował sołectwu dodatkowo głośnik przenośny, pozwalający na znakomite nagłośnienie imprez na zewnątrz.

 

Otwarciu towarzyszył piknik „Rybka lubi pływać” podczas którego rozegrany został Turniej Sołectw.


Konkurencje oczywiście nawiązywały do ryb. Oprócz tradycyjnego łowienia rybek z miski z wodą, był wyścig rynny z piłeczką, jazda taczką na czas czy wbijanie gwoździa w pień pojedynczym uderzeniem.


Zwyciężyło sołectwo Karlinko czy gospodarze dzisiejszej uroczystości.

 

Dla dzieci przygotowany był rybny i słodki poczęstunek oraz warsztaty plastyczne z "rybką w tle".


Wydarzenie uświetnił występ mieszkańca Karlinka p. Janusza Lachowicza, który zaprezentował swój wokalny talent podczas minikoncertu, wzbogacając idealnie oprawę uroczystości. 


W Sołectwie można korzystać także z pięknego łowiska w Krzywopłotach.

Warto dodać, że budynek jest wyposażony w innowacyjną instalację grzewczą w postaci ogrzewania podłogowego z odnawialnym źródłem ciepła w postaci powietrznej pompy ciepła o mocy 14 kW i zapotrzebowaniu na moc elektryczną wynoszącym 3,2 kW. Moc elektryczna dla pompy ciepła, zapewniona jest również ze źródeł odnawialnych tj. przez 22  panele fotowoltaiczne o mocy 6 kWp zamontowane na dachu budynku. W przypadku gdyby niekorzystne warunki atmosferyczne (opady, zachmurzenie - utrudniające pracę paneli fotowoltaicznych; wyjątkowe mrozy - wymagające wspomagania powietrznej pompy ciepła) nie zapewniały możliwości pracy wskazanych odnawialnych źródeł energii, pompa ciepła wyposażona jest również w grzałkę elektryczną o mocy 9 kW.

 

grafika
Galerie:
grafika
11 / 09 / 2020
Michał
Ilość fotografii: 30
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ