newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Plansza Piosenka 2021 RETRANSMISJA.png
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Urzędzie Miejskim w Karlinie
16 / 03 / 2021 | Michał | wyświetleń: 617

Logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze

w Urzędzie Miejskim w Karlinie.

Celem programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków. Można się ubiegać o  dotację lub pożyczkę przeznaczoną na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Program obejmuje dofinansowanie demontażu i wymiany pieców, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej, zakupu i montażu ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych i montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Do dofinansowania mogą zgłaszać się jedynie osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami budynku jednorodzinnego. Przez budynek mieszkalny jednorodzinny, należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku. Właściciele wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego muszą posiadać wyodrębnioną księgę wieczystą dla tego lokalu. Wielkość dofinansowania jest zależna od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, a zakres prac objęty dofinansowywaniem od wieku budynku.


Szczegóły w jaki sposób wnioskować o środki znajdują się na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie pod adresem: www.wfos.szczecin.pl, gdzie należy kliknąć w ikonkę „Czyste Powietrze”. Na stronie będzie można znaleźć najczęściej zadawane pytania wraz odpowiedziami rozwiewającymi wątpliwości, uzyskać informacje szczegółowe o programie (dostępne również na stronie: wnioski.wfos.szczecin.pl), widnieje tam również link do wymaganej dokumentacji, kalkulatory izolacji termicznej oraz kalkulatory dotacji, którą można uzyskać. Jeśli spełnione są podstawowe wymagania kwalifikujące do objęcia programem, należy zarejestrować na portalu i założyć sobie specjalne konto użytkownika, które potem będzie służyło do złożenia wniosku i rozliczenia dotacji lub pożyczki. Do zarejestrowania potrzebne będą: imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, którego będziemy używali do komunikacji z WFOŚiGW oraz hasło, jakie będziemy chcieli używać do zalogowania.

Jeśli posiadacie Państwo jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji zapraszamy do punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze w Urzędzie Miejskim w Karlinie obsługującego zainteresowanych w godzinach pracy urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.

Logotyp programu czyste powietrze.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ