newsletter.png
baner piosenki 2019 mały.png
baner na wydarzenie.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Do szkoły wrócić już czas – inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Karlinie
02 / 09 / 2019 | Michał | wyświetleń: 173

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga
Łam, czego rozum nie złamie
- Adam Mickiewicz

2 września 2019r. w Homanit Arenie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół w Karlinie.


Wśród zaproszonych gości  był burmistrz Karlina Waldemar Miśko, przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Klepuszewska, dyrektor Zakładu Oświaty w Karlinie pani Teresa Plichta-Lessnau, dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury pani Małgorzata Kolicka oraz nauczyciele, rodzice i najważniejsi w tym dniu – uczniowie, którzy rozpoczynają kolejny etap swojej edukacji.

W swoim przemówieniu burmistrz  Karlina Waldemar Miśko powitał, szczególnie nowych uczniów z poza gminy Karlino oraz przedstawił ścieżkę rozwoju jaka jest przygotowana dla młodych ludzi w Karlinie.Panie Dyrektor obydwu placówek oświatowych szczególnie ciepłe i miłe słowa skierowały do uczniów, życząc im aby w tym roku szkolnym odnosili same sukcesy oraz zdobywali najwyższe w skali oceny.Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Szóstej Pomorskiej Dywizji Piechoty p. Beata Pawlik poprosiła zgromadzonych o uczczenie minutą ciszy pamięci bohaterów poległych podczas II Wojny Światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939, a w tym roku obchodzimy jej 80 rocznicę .


Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, dzieci i młodzież udali się do swoich szkół, by tam po dwóch miesiącach wakacji spotkać się ze swoimi wychowawcami oraz koleżankami i kolegami ze szkolnych ław.


Warto dodać, że w karlińskim Zespole Szkół uczniowie będą się uczyć w jeszcze lepiej wyposażonych pracowniach i w klasach, które nie są przepełnione. W tym roku nową specjalnością jest technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

https://www.facebook.com/zskarlino/

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ