newsletter.png
baner piosenki 2019 mały.png
baner na wydarzenie.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Gmina Karlino z 3 laureatami konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019”
31 / 05 / 2019 | Urszula | wyświetleń: 819

Znamy już wyniki konkursu „Granty sołeckie 2019” ogłoszonego w lutym br. przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który adresowany był do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu województwa zachodniopomorskiego. Lista rankingowa konkursu została opublikowania 31 maja br. na stronie Urzędu Marszałkowskiego: www.grantysoleckie.wzp.pl

Niezmiernie miło nam poinformować, że z pośród 180 wyłonionych laureatów  konkursu  aż 3 sołectwa z  naszej Gminy znalazły się na liście, a tym samym otrzymają granty  na realizację zgłoszonych projektów.

Wśród najlepszych projektów znalazły się przedsięwzięcia planowane przez sołectwa Gościnko, Kowańcz i Mierzyn. Dzięki konkursowym funduszom w Gościnku zostanie doposażony plac zabaw o domek ze zjeżdżalnią,  w Kowańczu powstanie siłownia zewnętrzna, natomiast w Mierzynie projekt pn. „Bezpieczny relax” zakłada budowę drewnianej wiaty, która będzie służyła jako miejsce spotkań dla mieszkańców sołectwa na świeżym powietrzu, oraz  postawiony zostanie  blaszany budynek gospodarczy do przechowywania sprzętu. Każdy z nagrodzonych grantów otrzyma dotację w wysokości 10.000,00 zł.

Celem konkursu „Granty sołeckie” było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

Laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na realizację projektów.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ