newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Po 6. turnieju w grupie białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN!
14 / 05 / 2019 | Michał | wyświetleń: 460

 

 

 

Grupa białogardzka – 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – jest tuż za grupą kołobrzeską, która ma za sobą siedem rozegranych turniejów!

12 maja 2019 r. w Białogardzie – na miejscowym orliku przy Szkole Podstawowej Nr 3 – od godz. 10.00, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju był Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard). Gospodarzem imprezy – UKS Unia Białogard  (Prezes – Elżbieta LITEWKA). W szóstym już turnieju w tej grupie, wzięły udział: GMLKS Głaz I Tychowo, GMLKS Głaz II Tychowo, LZS Gryf I Dobrowo, LZS Gryf II Dobrowo, MKS Sokół I Karlino, MKS Sokół II Karlino, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard, UKS Unia IV Białogard i UKS Unia V Białogard (skrzaty). UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, nie wziął udziału w turnieju.

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 12. minut, w dwóch podgrupach. Łącznie dało to 25. rozegranych spotkań, w których padło 81. bramek. To 3,24 bramki na jedno spotkanie!. Kilka meczy zakończyło się remisem! Była więc potrzeba egzekwowania rzutów z linii rzutu karnego!

Grano zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

Sędziami spotkań, byli sędziowie związkowi: Bronisław Golatowski i Marcin Sobański. 

            Tabela grupy białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN, po szóstym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

GMLKS Głaz I Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

6

2.

GMLKS Głaz II Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

6

3.

LZS Gryf I Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

6

4.

MKS Sokół I Karlino

Zbigniew Litewka

6

5.

MKS Sokół II Karlino

Zbigniew Litewka

6

6.

UKS Unia I Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

6

7.

UKS Unia II Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

6

8.

UKS Unia III Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

6

9.

UKS Unia IV Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

6

10.

UKS Dąbek Przedszkole Tychowo

Wojciech Szatkowski

5

11.

UKS Unia V Białogard (skrzaty)

Paweł Kuśmierczyk

5

12.

LZS Gryf II Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

4


Dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców piłkarzy UKS Unia Białogard, został przygotowany słodki poczęstunek w postaci ciasta, rogalików, galaretki oraz mufinek. Była też ciepła herbata i kawa dla uczestników turnieju!

Na zakończenie turnieju, każdy z zawodników otrzymał okolicznościowy dyplom oraz książeczki: „Łosoś i spółka” i „Podwodne przygody węgorza Grzegorza”. Książeczki edukacyjne, zostały opublikowane w ramach realizowanego projektu pod nazwą: „Łosoś i spółka – kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego”.

Nagrody wręczała Burmistrz Białogardu – Emilia Bury.

Organizator turnieju– Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard) i Gospodarz imprezy – UKS Unia Białogard  (Prezes – Elżbieta LITEWKA), dziękują rodzicom młodych piłkarzy UKS Unia Białogard, zaangażowanym w przygotowanie i bardzo dobre przeprowadzenie białogardzkiej imprezy. Dziękują też Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty – za przekazane nagrody!

Gratulują także młodym zawodnikom wytrwałości i chęci uprawiania tego pięknego sportu!

Kolejny turniej w grupie białogardzkiej: 26 maja 2019 r., w Karlinie. Organizatorem turnieju jest Zbigniew LITEWKA (MKS Sokół Karlino). Gospodarzem imprezy – MKS Sokół Karlino.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

- Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

- Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

- W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

- Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

- Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Tekst - Ryszard Wątroba, zdjęcie – Dariusz Gorzkiewicz

 

 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ