newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Współpraca z niemieckim partnerem biznesowym
09 / 04 / 2019 | Urszula | wyświetleń: 694

9 kwietnia 2019 r. w Karlinie odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców z naszego regionu pod hasłem „Kontrakt z niemieckim partnerem handlowym: wybrana problematyka negocjacji, wykonywania i opłacalności kontraktu”, zorganizowane przez  Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w Szczecinie, największej na świecie sieci wsparcia dla ambitnych mikro, małych i średnich przedsiębiorców w innowacyjnym i międzynarodowym rozwoju.

Szkolenie rozpoczęło się od przedstawienia i prezentacji  usług sieci  EEN działającej przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w Szczecinie, która w ramach swojej działalności pomaga bezpłatnie polskim przedsiębiorcom  w znalezieniu na rynkach zagranicznych sprawdzonych partnerów do współpracy, pośredniczy w negocjacji umów kooperacyjnych, oraz poszukuje dla firm dostępnych technologii i rozwiązań.

Celem szkolenia było przedstawienie możliwych ryzyk występujących w handlu zagranicznym w trakcie przygotowania i realizacji transakcji eksportowych, wskazanie różnych metod zabezpieczania się przed ich skutkami. Na szkoleniu zostały poruszone m. in. zagadnienia dotyczące przygotowania kontraktu z niemiecką firmą, rozliczanie i odzyskiwanie VAT. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak przedstawić ofertę niemieckiemu partnerowi oraz w jaki sposób negocjować swoje warunki współpracy.

Szkolenie poprowadził Pan Ewald Sladek – trener, doradca i konsultant podatkowy obsługujący niemieckie i polskie podmioty gospodarcze, konsultant niemieckiej kancelarii podatkowej obsługującej polskie podmioty gospodarcze, certyfikowany księgowy wpisany w Izbie Doradców Podatkowych Brandenburg (reprezentuje polskie podmioty wobec niemieckich organów podatkowych)

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ