newsletter.png
baner retransmisja PPP2019 mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
AKCJA STRAJKOWA - INFORMACJE
05 / 04 / 2019 | Magda | wyświetleń: 962

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

8 kwietnia najprawdopodobniej rozpocznie się w szkołach akcja strajkowa.

W Gminie Karlino prawdopodobna akcja strajkowa prowadzona będzie w Zespole Szkół w Karlinie, Szkole Podstawowej w Karlinie oraz Przedszkolu Miejskim w Karlinie.

Szkoły podstawowe w Karwinie, Karścinie i Daszewie funkcjonować będą normalnie.

Przedszkole Miejskie zwraca się z prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie. Opieka dla dzieci zapewniona będzie tylko rodzicom pracującym, którzy nie są w stanie zapewnić jej we własnym zakresie. W przypadku konieczności korzystania z usług Przedszkole pełni dyżur w budynku przy ul. Moniuszki  8. Grupy w budynku Szkoły Podstawowej będą nieczynne.

W Szkole Podstawowej w Karlinie nie będą prowadzone zajęcia lekcyjne. Szkoła prosi o zapewnienie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie. W szkole zostaną jedynie zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (świetlica) dla dzieci, którym opieki nie będą w stanie zapewnić rodzice.

Zgodnie z przepisami prawa (podstawa prawna: Dz.U.2017.1368 Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa) w sytuacji np. zamknięcia Przedszkola/szkoły rodzic może zgłosić nieobecność w pracy, złożyć wniosek u płatnika składek ZUS i pobrać z tego tytułu zasiłek na zdrowe dziecko (max. 60 dni w roku) – dotyczy dzieci do lat 8.

KOMUNIKAT SP KARLINO NA 09.04.2019

http://karlino.pl/aktualnosc-9227-sp_karlino_komunikat_na_09_04_2019.html

Zespół Szkół w Karlinie zapewni zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla wszystkich uczniów, którzy przyjdą do szkoły w dniach protestu nauczycieli.  O szczegółach dotyczących organizacji pracy od 08 kwietnia 2019 r. informacje będą przekazywane przez komunikator oraz na stronie szkoły.

http://zskarlino.pl/

Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby upewnić się, gdzie Państwa dzieci będą przebywać podczas trwania akcji strajkowej.

 

 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ