newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Noc muzeów 2019 mały.png
bieg 2019 baner projekt rejestracja mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wieści z karlińskiego Przedszkola Miejskiego
14 / 03 / 2019 | Michał | wyświetleń: 473

Uczymy dzieci programować

Pierwszy miesiąc trzeciej edycji programu „Uczymy Dzieci Programować” już za nami. Pierwsze zadanie, którym zajęliśmy się zaraz po feriach to odpowiedź na pytanie: „Czy w Internecie może być bezpiecznie?” Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz potencjalne niebezpieczeństwa dotyczące tego tematu. Następne zadanie dotyczyło sportów, nie tylko zimowych. Celem tych zajęć było poszerzenie wiadomości dzieci na temat różnych dyscyplin sportowych oraz uświadomienie jak ważny i potrzebny jest ruch w naszym życiu. Podsumowując te zajęcia udało nam się stworzyć jedyny i niepowtarzalny układ choreograficzny. Podczas ostatnich zajęć w lutym próbowaliśmy wspólnie ułożyć sudoku na macie która dostała nową nazwę tzw. „kolorownica” nie było to łatwe, ale biedronki się nie poddają i poradziliśmy sobie z tym zadaniem!

Mali kucharze Kubusia Puchatka

Jak co miesiąc w grupie Króliczki i Tygryski realizujemy program „Mali Kucharze Kubusia Puchatka”. Luty – był miesiącem szczególnym, ponieważ przedszkolaki w Tłusty Czwartek postanowiły kultywować tradycje i przygotować samodzielnie słodkie wypieki. Króliczki przyrządziły pyszne paczki, natomiast Tygryski wyśmienite słodkie kieszonki z bananem i nutellą. Nie zabrakło tez wypieków przygotowanych przez dzieci w domu . Ten dzień był pełen uśmiechu, radości, zabawy, a przede wszystkim pełen słodkości. Dziękujemy Paniom pracującym w kuchni, za pomoc w przygotowaniach i podtrzymaniu w przedszkolu tej staropolskiej tradycji.


Spotkanie z fryzjerem

13.marca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Basię Czaplińską oraz panią Ewelinę Szczurek wykonujące zawód fryzjera. Obydwie panie zaprezentowały swoje narzędzia pracy i urządziły dzieciom pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się włosy zrobione na żel, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: podcinanie włosów, karbowanie oraz lakierowanie z kolorowym brokatem. Po tak wspaniałym spotkaniu na pewno każdy będzie z chęcią chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy pani Basi oraz pani Ewelinie za wspólnie spędzony czas i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.


 

Przedszkole Miejskie w Karlinie

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ