newsletter.png
baner piosenki 2019 mały.png
baner na wydarzenie.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Relacja z Karlińskich Wież Sukcesu - edycja 2019
18 / 02 / 2019 | Michał | wyświetleń: 1177

15 lutego 2019 roku w karlińskiej Homanit Arenie wręczone zostały już po raz 9. Karlińskie Wieże Sukcesu. Doroczne spotkanie przedstawicieli lokalnych środowisk naszej gminy oraz gości z Niemiec  było doskonałym podsumowaniem wspólnych działań w 2018 roku. To również idealna okazja do nagrodzenia firm, osób i instytucji szczególnie wyróżniających się w gminie Karlino.


W spotkaniu uczestniczyły również najważniejsze osoby z naszego regionu – przedstawiciele różnych środowisk naszej gminy, ale również goście z naszych gmin partnerskich, którzy w kilku słowach podzieli się wrażeniami dotyczącymi rozwoju Karlina w ubiegłym roku.


Zgodnie z tradycją podczas uroczystej gali podsumowano dokonania gminy Karlino w 2018 roku oraz przedstawiono plany na przyszłość.Nagroda w postaci „Karlińskiej Wieży Sukcesu” to model wieży wiertniczej, której celem jest nagradzanie prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, inspirowanie do dalszego rozwoju a także motywacja do dalszych działań pro inwestorskich. To również idealna okazja do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców osób wyróżniających się w naszej małej ojczyźnie poprzez szereg działań sprzyjających rozwojowi nie tylko całej gminy ale także jej mieszkańców.


Od 2014 roku Karlińskie Wieże Sukcesu są  przyznane w 4 kategoriach: gospodarka, oświata, kultura i sport, działacz społeczny oraz nagroda specjalna.


Nagroda w kategorii GOSPODARKA  jest przyznawana corocznie przedsiębiorcom zarejestrowanym lub działającym na terenie Gminy Karlino, rolnikom lub osobom fizycznym prowadzącym działalność rolniczą lub około rolniczą.

W 2019 roku w kategorii GOSPODARKA nagrodzono:

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE MIROSŁAWA ZAWADZKA. Firma zatrudniająca w Karlinie 13 osób świadczy usługi dla rolnictwa. W Karlinie firma rozpoczęła działalność w nowoczesnym obiekcie wybudowanym w strefie inwestycyjnej. Działając na rynku rolnym od 1994 roku firma, we współpracy ze swoimi kontrahentami i klientami, realizuje idee nowoczesnego rolnictwa. Jest partnerem nastawionym na potrzeby klientów, oferując najnowsze rozwiązania oraz interesujące informacje. Obecnie firma oferuje produkty najlepszych w świecie producentów maszyn rolniczych, takich jak JOHN DEERE, KUHN, MANITOU, WIELTON, KRUKOWIAK.


BOGUSŁAW GÓRALCZYK Bistro Cafe Pub „City”W Karlinie jest miejsce, które znają chyba wszyscy mieszkańcy, ale również i przyjezdni. Miejsce gdzie można szybko i smacznie zjeść, ale też zamówić coś na wynos. Miejsce gdzie serwowane dania z menu kuchni polskiej smakują jak u mamy.Dzięki niemu mieszkańcy Karlina mają również miejsce na organizację imprez rodzinnych i nie tylko. To wyjątkowe miejsce stworzył i wciąż rozwija p. Bogusław Góralczyk.


„HOMANIT POLSKA SP. Z O.O. i  SPÓŁKA” SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Firma jest jednym z przedsiębiorstw Grupy Homanit i jest liderem światowym w produkcji cienkiej płyty HDF. Przedsiębiorstwo wyróżnia się na rynku stopniem uszlachetniania swoich wyrobów, dlatego oferuje klientom najwyższy stopień ich przetworzenia i jak najlepsze standardy jakości, w zgodzie z ekologią i środowiskiem naturalnym. Firma Homanit Polska zatrudniająca ponad 630 osób w trzech spółkach to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. W 2018 r. firma wybudowała nowe hale produkcyjne powierzchni blisko 10000 m2. Firma nie tylko doskonale się rozwija z roku na rok inwestując w zakład w Karlinie, ale również sprzyja rozwojowi naszego miasta reprezentując modelowy przykład firmy odpowiedzialnej społecznie i angażując się w sprawy regionu. 


ANNA ZBRZYZNY D.Z. CONSULTING. Dariusz i Anna Zbrzyzny w 2015 roku kupili działki przy ul. Koszalińskiej w Karlinie, gdzie wybudowali budynek mieszkalny o pow. użytkowej 298,45 m² składający się z 5 lokali mieszkalnych i 1 lokalu użytkowego. Dzięki tej inwestycji oblicze centrum Karlina zmieniło się. Nową siedzibę zyskał również PKO Bank Polski, co przekłada się na wyższą jakość świadczonych usług. W 2018 r. rozpoczęli kolejną inwestycję, kontynuując budowę w ciągu budynków na ul. Koszalińskiej, zmieniając oblicze głównej ulicy naszego miasta. To pierwsi deweloperzy w Karlinie.


Kolejna kategorią jest OŚWIATA, KULTURA, SPORT. Wyróżnienie w tej kategorii  jest wyrazem szczególnego uznania dla osób fizycznych i prawnych, które wnoszą wkład w rozwój karlińskiej oświaty, sportu, kultury i promocji Gminy Karlino oraz osób, które swoją pracą przyczyniają się do budowania wizerunku Gminy Karlino na zewnątrz.

ELŻBIETA WÓJCIK - zawodniczka KSW Róża Karlina, jedna z najlepszych bokserek na świecie. Zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski U-23, brązowy medal Mistrzostw Europy U-22, V miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorek, złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski, srebro XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska, trzecie miejsce w XXXV Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma, złoto podczas Mistrzostw Polski Seniorek oraz V miejsce Mistrzostw Świata Seniorek. Obecnie przebywa na zawodach w Sofii.RADOMIR OBRUSNIAK - zawodnik KSW Róża Karlino, doskonale zmotywowany, wyszkolony i nastawiony na walkę na najwyższym poziomie. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Unii Europejskiej Seniorów, a także Mistrzowski Pas podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w Karlinie – doskonale promuje naszą gminę reprezentując Karlino w kadrze narodowej.


TOMASZ RÓŻAŃSKI - założyciel i trener klubu KSW „Róża” Karlino, który już wielokrotnie udowadniał, że nie spoczywa na laurach i ciężko pracuje na wysoką pozycję klubu. KSW Róża Karlino to synonim najlepszych zawodników w Polsce, zarówno po stronie męskiej, jak i żeńskiej. Klub cały czas się rozwija, zachęcając dzieci i młodzież do związania swojej przyszłości ze sportem. To właśnie trener Tomasz Różański motywuje zawodników do coraz cięższej pracy, co przekłada się na doskonałe wyniki na arenie ogólnopolskiej i nie tylko. Zawodniczy KSW Róża Karlino stanowią trzon kadry narodowej w boksie olimpijskim, a sukces Radomira Obruśniaka podczas Mistrzostw Polski Seniorów w 2018 r. w Karlinie doskonale wypromował nasze miasto, jako miejsce z energią, którą widać również w sukcesach sportowych naszych mieszkańców.


MLUKS Karlino - to klub sportowy, który zachęca dzieci i młodzież do sportu już od najmłodszych lat, skutecznie pozyskując wsparcie na działania i organizację imprez i wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym. Ciężka i systematyczna praca przekłada się na doskonałe wyniki klubu.Klub zajmuje 423 miejsce w Klasyfikacji klubów w Polsce według punktacji współzawodnictwa na 3766 klubów w Polsce oraz I miejsce w powiecie białogardzkim w klasyfikacji klubów.W 2018 r. jego zawodnicy zdobyli 10 medali mistrzostw Polski. To najskuteczniejszy i najefektywniejszy klub w Polsce grupie wiekowej junior młodszy zapasy kobiet wg rankingu Sportzona. Sukcesy organizacyjne w 2018 r. to m.in. organizacja meczu pomiędzy reprezentacją Polski , Niemiec i Ukrainy oraz Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży, a także zgrupowania w Karlinie z udziałem reprezentacji z Łotwy, Ukrainy, Czech i Niemiec. Zawodnicy klubu biorą udział w wielu turniejach w Polsce i za granicą. W ubiegłym roku klub osiągnął wysokie wyniki, czego efektem były dwa powołania do kadry na mistrzostwa świata dla zawodniczek i trzy dla szkoleniowca Wojciech Sadowskiego.


ZBIGNIEW PAWLIK - historyk-pasjonat, sympatyk kultury Indian, ale przede wszystkim dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie. To dzięki jego pracy szkoła zmienia się dostosowując kierunki kształcenia do potrzeb pracodawców, a uczniowie mają w niej doskonałe warunki do nauki, ale również do zamieszkania, dzięki nowo otwartemu w 2018 r. internatowi.Szkoła nie tylko uczy, ale również powinna odkrywać przed uczniami nowe horyzonty i wspierać w budowaniu własnego zdania o otaczającym, dorosłym świecie. Zbigniew Pawlik jest blisko uczniów i pomaga im w patrzeniu na świat z różnych perspektyw, szczególnie wspierając ich w zapoznawaniu z kulturą i historią oraz angażuje ich do wspólnych działań opiekując się Młodzieżową Radą Miejską.To on wspólnie z Senator Grażyną Anną Sztark wykreował i rozwinął Przegląd Piosenki Prawdziwej, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Karlina. Zachowanie pamięci o naszej historii, również tej współczesnej jest bardzo ważne, a Zbigniew Pawlik  potrafi tę pamięć przekazać w wyjątkowy sposób.


Trzecią kategorią jest  DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA, w której Karlińska Wieża Sukcesunadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, które swoją postawą inspirują innych do działania, co przekłada się z korzyścią dla Gminy Karlino. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają działalność społeczną, kształtują pozytywne postawy społeczne i wnoszą bezinteresowny wkład rzeczowy bądź pracę na rzecz rozwoju mieszkańców i Gminy Karlino.

FRITZ HOMANN - właściciel firmy HOMANIT POLSKA zarządzający całą grupą, Honorowy Obywatel Gminy Karlino już wielokrotnie dawał wyraz swojemu zaangażowaniu w sprawy lokalnych społeczności. To dzięki jego dorocznemu wsparciu na budowę bloków komunalnych w Karlinie w błyskawicznym tempie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe, gdzie swój dom znajdują najbardziej potrzebujące rodziny z Karlina. Jednak to, co jest szczególne w tej wyjątkowej relacji to osobiste zaangażowanie i przyjmowanie współodpowiedzialności za rozwój naszej gminy. Fritz Homann otwarcie deklaruje swoją motywację do osiągnięcia założonego przez burmistrza Karlina celu 10000 mieszkańców w 10 lat i obiecuje wsparcie działań do tego prowadzących. To wyjątkowe zaangażowanie powinno być wzorem dla innych przedsiębiorców. Wspiera gminę na wielu polach, a w 2018 r. przekazał 900 tys. zł na budowę budynku mieszkań komunalnych oraz budynku mieszkań socjalnych. To wsparcie pozwala na dalszą realizację i rozwój programu mieszkaniowego w naszej gminie.


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „DOBRA MARKA”. Czy miarą sukcesu może być zaangażowanie – z pewnością zaangażowanie społeczne tak. Z takiego zaangażowania osób i instytucji powstało miejsce, które na dobre wpisało się w naszą gminę. Jego  celem jest przywrócenie (reintegracja) na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej. Spółdzielnia Socjalna  „Dobra Marka” stworzyła doskonałe warunki i w ciągu kilku miesięcy rozwinęła się bardzo dynamicznie dywersyfikując swoją działalność poprzez nawiązywanie współpracy z coraz to nowymi podmiotami. Tutaj ważne są tworzenie więzi międzyludzkich oraz reintegracja społeczna i zawodowa. Doskonała atmosfera sprzyja podnoszeniu umiejętności i kreatywności, czego efekty widać w różnorodnych produktach, które są oferowane przez to przedsiębiorstwo społeczne. Osoby zaangażowane uczą się reguł prowadzenia działalności gospodarczej oraz zasad ekonomii. Spółdzielnia to miejsce, gdzie zyskują pewność siebie w pracy, ale również w kontaktach osobistych. Spółdzielnia angażuje się w działania społeczne i realizuje projekty na rzecz mieszkańców naszej gminy . Ten dynamiczny rozwój zasługuje na nagrodę.


G.EN. Gaz Energia Sp. z o.o.Społeczna odpowiedzialność biznesu i zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Jest firma, która funkcjonując w Karlinie chętnie włącza się w promocję sportowego ducha rywalizacji podczas Biegu Papieskiego w Karlinie. Firma, która zauważa potencjał najmłodszych i wspiera w coraz szerszym zakresie działania skierowane do dzieci i młodzieży w Karlinie, dzięki czemu nawiązała z Gminą Karlino unikalną relację partnerską. W biegach dla najmłodszych z roku na rok bierze udział coraz większa liczba uczestników, która w minionych latach przekracza 800 osób. To dzięki tej unikalnej współpracy aktywność fizyczna dzieci w Karlinie i całym regionie wzrasta wraz z ilością uczestników biegów integracyjnych. Doceniamy i dziękujemy za to wsparcie.


Ostatnią kategorią jest  NAGRODA SPECJALNA. Wyróżnienie w tej kategorii nadawane jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności promują Gminę Karlino oraz lobbują na rzecz Gminy Karlino  w województwie i poza jego granicami. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają starania gminy o fundusze zewnętrzne i wspierają realizację celów gminy, jak również wnoszą szczególny wkład w działania i rozwój gminy.

TOMASZ SOBIERAJ - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, reprezentant naszej części województwa we władzach regionu, który dba o zrównoważony rozwój naszego województwa, aktywnie wspierając lokalne samorządy, w tym Gminę Karlino w dążeniu do realizacji celów strategicznych. Wspiera lokalne pomysły i inicjatywy swoim wizerunkiem aktywnie promując wydarzenia w Karlinie. Służy radą i pomocą, co jest bardzo ważne w stymulowaniu rozwoju lokalnego na szczeblu samorządowym. W ostatnich latach reprezentował Zarząd Województwa przywożąc do Karlina wiele umów na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ważnych inwestycji w naszej gminie


CHÓR PASSIONATO. Już od ponad 25 lat ich śpiew towarzyszy wszystkim najważniejszym uroczystościom w naszej gminie – od świąt kościelnych po Przegląd Piosenki Prawdziwej. Chór „Passionato”- to ludzie z pasją – kochający śpiew. Niektórzy członkowie śpiewają w Passionatach od początku, inni dołączali na przestrzeni lat. Historia chóru sięga lat 50 minionego wieku, kiedy był chórem kościelnym. Od 1990 roku działalność chóru została zawieszona aż na 3 lata, a w 1993 Chór Passionato został reaktywowany i prowadzony przez pana Władysława Stefaniaka działa do dziś, aktywnie zaznaczając swoją obecność i przywiązanie do Gminy Karlino. Wielokrotne występy w na przeglądach chóralnych w kraju i za granicą, u naszych niemieckich partnerów, przyczyniają się do promocji Karlina. Członkowie chóru są częścią  karlińskiej historii.


TERESA PLICHTA-LESSNAU - Matka i opiekunka karlińskiej oświaty. To ona wspiera dyrektorów w tworzeniu jak najlepszych warunków do nauki w naszej gminie. To ona jest inicjatorką wielu realizowanych projektów oświatowych dzięki którym dzieci i młodzież w Gminie Karlino mają nie tylko doskonałe warunki do nauki w nowocześnie wyposażonych szkołach i przedszkolach, ale również mogą korzystać z wielu bezpłatnych zajęć dodatkowych i specjalistycznej pomocy. Zaangażowana w pracę na rzecz rozwoju gminy nie tylko zawodowo, ale również prywatne. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce, wpiera działalność karlińskiego Sokoła, ale również bierze aktywny udział w realizowanych przez gminę wydarzeniach i imprezach, pokazując również swoje talenty wokalne. Osoba, która jest oddana naszej gminie i z sercem i zaangażowaniem wspiera jej rozwój w różnych dziedzinach.

 

BARTOSZ CHRZANOWSKI - pasjonat piękna uchwyconego w migawce. Wyjątkowo utalentowany i wielokrotnie nagradzany fotograf. Potrafi uchwycić emocje i pokazać je na zdjęciach, czemu dał wyraz wielokrotnie wykonując piękne zdjęcia podczas wielu imprez i wydarzeń w Karlinie. Uczestniczy w pracach komisji konkursu fotograficznego organizowanego przez Karliński Ośrodek Kultury wspierając jego organizację fachową wiedzą i doświadczeniem. Potwierdzeniem jego wyjątkowych umiejętności są wyróżnienia Wedisson Awards 2018 i 2019! Mistrzów Fotografii w kategorii: Fotograf Ślubny Roku plebiscytu organizowanego przez Polska Press. Kocha swoją pracę i to widać na jego zdjęciach. A dzięki pięknym zdjęciom przyczynia się do promocji Karlina.

 Uroczystość Karlińskich Wież Sukcesu uświetniła swoim występem Agata Kondziołka - karlinianka, która swoim głosem zaczarowała zgromadzoną publiczność w karlińskiej hali Homanit Arena. Wokalistka zaprezentowała utwory: „Jesteś lekiem na całe zło” - Krystyny Prońko, „Stand by me” Ben E. Kinga oraz „Dziwny jest ten świat” i  „Jednego serca” – Czesława Niemena.


Zebrani goście mogli również obejrzeć  wystawę pn. MORSKIE OPOWIEŚCI. Wystawa składająca się kilkudziesięciu prac pięciu autorów prezentuje nie tylko piękne krajobrazy morskie, jest to bardzo indywidualnie potraktowana tematyka marynistyczna. Obrazy fotograficzne, zbliżone w nastroju do impresjonistycznego malarstwa, pokazują porty i przystanie rybackie pomorskiego wybrzeża i nie tylko.

www.muzeum.kokkarlino.pl/morskie-opowiesci/

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i gratulujemy nagrodzonym.


Za wsparcie organizacji imprezy dziękujemy sponsorom:

 


Serdecznie dziękujemy również naszym partnerom medialnym:

 


grafika
Galerie:
grafika
18 / 02 / 2019
Michał
Ilość fotografii: 61
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ