newsletter.png
logo Nocy 2019 mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wigilia miejska oraz jarmark bożonarodzeniowy w Karlinie
17 / 12 / 2018 | Michał | wyświetleń: 703

15.12.2018 obyła się Karlińska Wigilia, której towarzyszył kiermasz świąteczny. Uroczystości rozpoczęły się mszą w karlińskim kościele, po której zebrani przemaszerowali korowodem prowadzonym przez Świętego Mikołaja na plac przy ul. Konopnickiej, gdzie odbyła się dalsza część wspólnego świętowania.


W magicznym świetle pochodni, wśród elfów i świątecznych dekoracji, w atmosferze przyjaźni życzenia złożył burmistrz Karlina – Waldemar Miśko – Żeby ten czas świąteczny upłynął w atmosferze miłości, zrozumienia i szacunku, życzył również wszystkiego dobrego na cały 2019 r. Aby wszystkie plany, marzenia i zamierzenia zostały spełnione pamiętając jednak, że to w głównej mierze zależy od nas samych. Mieszkańcy ponieśli je dalej dzieląc się opłatkiem z innymi, życząc im również wszelkiej pomyślności.


W trakcie wspólnego świętowania można było również obejrzeć i nabyć przedmioty wystawione na kiermaszu świątecznym. Bogato ozdobione i cudownie kolorowe stoiska oferowały m.in. domowe wypieki, ozdoby świąteczne, a także niepowtarzalne rękodzieło.


Sceną zawładnęły Mikołajki z sekcji wokalnej Karlińskiego Ośrodka Kultury, zespół „Ekipa św. Mikołaja”, Chór Passionato, a także grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Karlinie. Był również poczęstunek – pyszne pierogi i barszcz mieszkańcy mogli zjeść wspólnie nasiąkając atmosferą zbliżającego się święta.Dla chętnych były jabłka i ognisko, nad którym można je było upiec, a tegoroczną nowością były Mikołaje na koniach.


Bożonarodzeniowe spotkanie mieszkańców Karlina pełne było wzajemnej życzliwości, uśmiechu i poczucia wspólnoty. To cenne, że mieszkańcy gminy przybywają tak licznie na wspólną wigilię, traktując ją jako istotny element bożonarodzeniowej karlińskiej tradycji. To doskonałe wprowadzenie w ten świąteczny czas.


grafika
Galerie:
grafika
17 / 12 / 2018
Michał
Ilość fotografii: 26
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ