newsletter.png
logo Nocy 2019 mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wspólne kolędowanie w Homanit Arenie
14 / 12 / 2018 | Michał | wyświetleń: 522

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Równie ważnym jest okres przedświąteczny i wspólne kolędowanie do którego zachęcali dzisiaj najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.


Nie inaczej było w tym roku, kiedy dzieci ze wszystkich przedszkoli z gminy Karlino spotkały się wspólnie podczas organizowanego w Homanit Arenie wydarzenia pod znaną nazwą „Święta w każdym przedszkolu”. Gospodarzami tegorocznej uroczystości były dzieci z Małego Przedszkola w Karścinie.


14 grudnia 2018 w Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu 6-latki z grupy „Kangurki” z Przedszkola Miejskiego w Karlinie zaprezentowały nowoczesną interpretację jasełek, w których wystąpiły dobrze znane ale i niecodzienne postacie. Byli Józef i Maria z dzieciątkiem Jezus, aniołowie ale i policjanci, pan doktor z pielęgniarką, budowlaniec oraz diabeł i diablice, którzy jak to czarne charaktery próbowali pomieszać szyki aniołom czuwającym nad nowonarodzonym Królem wszystkich ludzi.


Oprócz tradycyjnego spektaklu, pozostałe grupy z oddziałów przedszkolnych również zaprezentowały własne programy artystyczne w formie krótkich ale urokliwych inscenizacji zgodnie z tematyką nadchodzących świąt. Dzieci śpiewały znane kolędy i pastorałki oraz tańczyły razem ze swoimi wychowawczyniami.


Poza wspólnym i wesołym kolędowaniem w Homanit Arenie dla wszystkich dzieci oraz rodziców przygotowany został słodki poczęstunek aby umilić zwłaszcza maluchom trudy przygotowań do zaprezentowanych dzisiaj przez siebie wykonów artystycznych.


Kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Tego typu wydarzenia dostarczają dzieciom niezapomnianych przeżyć, doznań, radości, a także umożliwiają wspólne przygotowanie się do przeżycia świąt w gronie swoich rówieśników a także najbliższej rodziny.

 

grafika
Galerie:
grafika
17 / 12 / 2018
Michał
Ilość fotografii: 30
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ