newsletter.png
logo Nocy 2019 mały.png
zajawka.jpg
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Otwarcie wystawy „Historia Polski według komiksu”
14 / 09 / 2018 | Joanna | wyświetleń: 560

W piątek 14 września przed południem odbyło się otwarcie wystawy „Historia Polski według komiksu” w Muzeum Ziemi Karlińskiej. Wystawa dostępna będzie do 31 października 2018 r.

Ta wystawa ma nauczać (fakty, daty), ale także w możliwie atrakcyjny sposób pokazać historię Polski. Ekspozycja skierowana jest do całych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży uczącej się. Oglądanie jej można potraktować jak kolorową lekcję historii. Zapraszamy zatem również całe klasy i zorganizowane grupy. Nie zapominajmy także o - po prostu – miłośnikach komiksu, gdyż na wystawie przykłady najlepszych osiągnięć tej dziedziny sztuki od dzieł pierwszych do powstałych współcześnie.

Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki, wieloletni popularyzator polskiego komiksu, prezentujący go w tak różnych odsłonach jak: „Propaganda PRL w komiksie”, „Religia według komiksu”, „Fantastyka w komiksie, komiks w fantastyce” oraz wiele, wiele innych. Za działalność wystawienniczą uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Otwarciu towarzyszyły lekcje muzealne dla wybranych klas ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Karlinie. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z nową wystawą w Muzeum a ponadto mieli za zadanie uzupełnić informacje o historii Karlina na szkicach przygotowanych przez Krystiana Zalewskiego, kustosza karlińskiego Muzeum.

 

 

 

 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ