newsletter.png
logo Nocy 2019 mały.png
zajawka.jpg
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Zachodniopomorski Krzyż Świętego Floriana
14 / 09 / 2018 | Michał | wyświetleń: 754

13 września 2018 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Karlinie oraz druh Mieczysław Hromiak zostali odznaczeni  Zachodniopomorskim Krzyżem Świętego Floriana.

Pomysł powstania Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana jest ściśle związany z uroczystością wprowadzenia relikwii św. Floriana do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy. Kościół ten od kilku lat jest miejscem modlitewnych (i nie tylko) spotkań strażaków z powiatu, a także z województwa. W miesiącu wrześniu 2016 roku strażacy pielgrzymowali liczną grupa do Krakowa, gdzie z rąk ks. biskupa Tadeusza Pieronka otrzymali relikwie swojego patrona - Św. Floriana.


Chcąc wynagrodzić pomoc okazaną w sprowadzeniu i organizacji przebiegu samej uroczystości, jej organizatorzy zwrócili się do Małopolskiego Kapelana strażaków w Krakowie o odznaczenie naszych dobroczyńców Małopolskim Krzyżem św. Floriana. Po powrocie z Krakowa rozpoczęły się przygotowania do uroczystego wprowadzenia relikwii w naszym kościele. Podczas spotkania organizacyjnego Komendant Powiatu Polickiego starszy bryg. Marek Gendek zaproponował ustanowienie Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana dla tych jednostek i strażaków, którzy wnieśli olbrzymi wkład w rozwój ochotniczych straży pożarnych i ochrony przeciwpożarowej w województwie zachodniopomorskim. Wśród pierwszych odznaczonych znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Karlinie oraz nasz druh Mieczysław Hromiak.

Anna Wysocka

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ