newsletter.png
logo Nocy 2019 mały.png
zajawka.jpg
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Jedyna taka noc w roku – Noc Świętojańska w Karlinie
25 / 06 / 2018 | Joanna | wyświetleń: 1155

Projekt „Partnerskie Powitanie Lata Karlino 2018”- FMP0167-18 jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

23 czerwca 2018 r. na przystani kajakowej Wodnik w Karlinie – zgodnie z wieloletnią tradycją – mieszkańcy z całego regionu świętowali początek lata i Noc Kupały. Bogatą w atrakcje imprezę Karlino zorganizowało w partnerstwie z zaprzyjaźnionymi miastami z Niemiec – Dargun i Wolgast oraz przy partnerskim wsparciu Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

Noc Kupały to wydarzenie, które  na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Karlino. Mieszkańcy  i goście tłumnie przybyli na przystań kajakową Wodnik, by wziąć udział w licznych konkursach, zabawach oraz koncercie.

W tym dniu na Wodniku było wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy: sprzyjająca pogoda i znakomite nastroje, dmuchane zamki dla najmłodszych, konkurs w wyciskaniu sztangi dla panów, jazda na rowerze po kładce na rzece Radew, rywalizacja w kajakach, wyplatanie wianków i konkurs plastyczny dla całych rodzin. Festyn był również okazją do zaprezentowania umiejętności członków poszczególnych sekcji Karlińskiego Ośrodka Kultury: Orkiestry Dętej, sekcji wokalnej oraz grup tanecznych.

W tym roku w rywalizacji na kładce wziął udział również burmistrz Karlina Waldemar Miśko, który dojechał co prawda tylko do mniej więcej połowy rzeki, ale i tak pozostawił konkurencję daleko w tyle.

Tradycyjnie już obchodom Nocy Świętojańskiej towarzyszył Turniej Partnerski między gminami Karlino, Wolgast i Dargun. Na uczestników czekały różne wyzwania m.in. wyszukiwanie monet, wyplatanie wianków na czas, próba celnego rzutu kołem ratunkowym i przelot samolotem przez wianek. W tym roku zwycięzcami Turnieju zostali reprezentanci Dargun; drużyna z Karlina ze swoim kapitanem – burmistrzem Waldemarem Miśko  zajęła zaszczytne drugie miejsce, a ekipa z Wolgast - trzecie. Turniej to nie tylko dobra i widowiskowa zabawa, ale również doskonała okazja do integracji mieszkańców partnerskich gmin. Polsko-niemiecka współpraca pozwala nam na wymianę doświadczeń oraz realizację wielu wspólnych przedsięwzięć.

Zarówno Turniej jak i konkursy dla mieszkańców dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji.

Po uroczystym rozdaniu nagród za udział w konkursach scenę przejął zespół Casanova, który zaprosił wszystkich  uczestników do zabawy tanecznej na specjalnie przygotowanym parkiecie.

Telewizja kablowa TV Max, dostawca usług telewizji kablowej i Internetu m.in na terenie Karlina, włączyła się w organizację wydarzenia prezentując ciekawe stoisko. Przedstawiciele TV Max w trakcie obchodów Nocy Świętojańskiej – w ramach obchodów 20. jubileuszu firmy  – zorganizowali w Karlinie szereg atrakcyjnych konkursów z nagrodami.

 O godzinie 23:15 rozpoczęło się tradycyjne widowisko obrzędowe tzw. puszczanie wianków. Wśród mieszkańców znaleźli się śmiałkowie, którzy – zgodnie z tradycją Nocy Kupały – odważyli się wskoczyć do rzeki, by wyławiać puszczone przez panny wianki. Zwieńczeniem tej części widowiska był pokaz sztucznych ogni rozświetlający niebo fajerwerki, które spłynęły wodospadem na moście kolejowym na przystani kajakowej w Karlinie. Partnerem pokazu była Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka, która dofinansowała jego realizację.

Dziękujemy firmie Nordglass, która była partnerem Turnieju Rodzinnego i ufundowała dla uczestników nagrody. Firma prowadzi obecnie rekrutację pracowników produkcyjnych i magazynowych do zakładu w Koszalinie (kontakt lub tel. 784925752)

Dziękujemy za wsparcie patronom medialnym:

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.

grafika
Galerie:
grafika
25 / 06 / 2018
Michał
Ilość fotografii: 64
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ