newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
FB_KE_akademia_szerokopasmowa-1280x640.jpg
RELACJA BANER kws 2019 MAŁY.png
monitor maly.jpg
baner twój pit mały.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Trzecia sesja III kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej
16 / 05 / 2018 | Michał | wyświetleń: 402

16 maja 2018r. miała miejsce III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, której tematem przewodnim były obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.


Oprócz regulaminowych punktów porządku obrad Młodych Radnych w okresie międzysesyjnym wysłuchali oni również wystąpień zaproszonych gości, którzy wyjaśnili zgromadzonym współczesne znaczenie roli niepodległości, patriotyzmu oraz tożsamości narodowej.


Burmistrz Karlina Waldemar Miśko w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie pojęcia niepodległości i patriotyzmu w odniesieniu do historii oraz życia codziennego. Państwo niepodległe to takie, które same o sobie stanowi, również w odniesieniu do przeszłości. Dzisiaj patriotą możemy nazwać tych którzy stają w obronie ojczyzny ale również ci którzy oddają cząstkę siebie dla innych, coś od siebie co wymaga poświęceń i zaangażować się w jakieś przedsięwzięcia, które przynoszą pozytywny skutek dla innych”. Patriotyzm to dzisiaj uczeń, który się dobrze uczy, dobry pracownik – to wszyscy, którzy dają, coś co wymaga poświęcenia i czasu”.


Ksiądz Proboszcz Andrzej Korpusik odniósł się do kart historii. „Wielkość człowieka okazuje się w codzienności, w wielkich działaniach. Nie ma bowiem patriotyzmu bez dziedzictwa, bez historii czyli czegoś co nas tworzy. To my wszyscy jesteśmy z polskiego dziedzictwa i nie ma patriotyzmu bez polskiej mowy, bez tego co jest nasze – bez solidarności, rodziny i przeszłości. Patriotyzm i niepodległość to wartości, które mamy w sobie. Patriotyzm to również koegzystencja jednego człowieka z drugim – współistnienie razem. To dopiero tworzy niepodległość”.


Trzeci prelegent, którym był p. Tomasz Rusiecki - Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Karlino zadał młodzieży kilka istotnych pytań dotyczących naszej historii w odniesieniu do postaw patriotycznych.

„Patriotyzm i niepodległość – tematy ważne i istotne w życiu każdego człowieka. Czy sukces młodych piłkarzy z Karlina to patriotyzm ? Tak. Moje Karlino, w moim kraju to patriotyzm, wielkość Polaków to patriotyzm. Pojęcie patriotyzmu to oddanie życia za ojczyznę, codzienność i chęć zrozumienia skąd jestem. To wspólna praca dla dobra Państwa. Myślenie o przyszłości – co chcę w życiu robić to również patriotyzm”.


Po wysłuchaniu wystąpień gości radni przedstawili sprawozdanie z uczestnictwa dwójki karlińskich uczniów w projekcie „Sejm dzieci i młodzieży”. Mateusz Sołtysiak oraz Jakub Gliniewicz obradowali w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku, którego głównym tematem był problem propagowania idei Sejmu II RP jak i przybliżanie postaci Parlamentarzystów tamtego okresu – tak istotnych w historii państwa polskiego. Uczniowie zaprezentowali stworzony przez siebie krótki filmik pod nazwą „Kampania wyborcza partii PSL „Piast” z roku 1922 kandyduje Maciej Rataj”.

https://www.youtube.com/watch?v=Jkx-D_MEJ30

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ