newsletter.png
Monte Karlino 2019.png
FB_KE_akademia_szerokopasmowa-1280x640.jpg
Baner na spotkanie EEN 9.04.2019 małe.jpg
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Ruszyła budowa nowych mieszkań, a w tym roku to jeszcze nie wszystko!
11 / 04 / 2018 | Michał | wyświetleń: 483

Ruszyła budowa kolejnego - piątego już bloku na osiedlu Biedronka w Karlino - Gmina z Energią. Powstaje tu 28 nowych mieszkań komunalnych. Natomiast w wakacje ruszy budowa szóstego bloku, w którym powstanie również 28 mieszkań, z tego 26 lokali komunalnych oraz 2 mieszkania na sprzedaż. Termin realizacji obu budynków to 12 miesięcy, czyli w 2019 r. do mieszkańców trafią 54 nowe mieszkania.

 

W ostatnich dniach marca 2018 r. 26 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań komunalnych przekazane przez Burmistrza Karlina – Waldemar Miśko oraz Członka Zarządu Homanit Polska – Mariusza Gumowskiego. Była to pierwsza możliwość zobaczenia swojego nowego mieszkania i szczęśliwa chwila z dobrą prognozą na wiosnę, ale wiosna przynosi również bardzo dobra informację, że w tym roku rozpocznie się budowa dwóch kolejnych bloków oraz budynku socjalnego z 33 mieszkaniami w Mierzynie.

Takie działania gminy to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. W dalszym etapie budowy osiedla na którym powstanie docelowo 15 bloków będzie również budowane przedszkole i, jeżeli będzie taka potrzeba, również żłobek.

To udogodnienia, które są skierowane do mieszkańców i zapewnienia im doskonałych warunków do życia, pracy i rozwoju w Karlinie.


W 2014 r. Gmina Karlino rozpoczęła budowę nowych mieszkań komunalnych na nowym osiedlu w Karlinie. 4 kwietnia 2014 w Karlinie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Koszalińskiej/Moniuszki. Projekt obejmował początkowo budowę 8 budynków mieszkalnych oraz infrastrukturę towarzyszącą. Obecnie zmieniona koncepcja zakłada docelowo 15 budynków mieszkalnych.

Bardzo ważne wsparcie inwestycji w kwocie 450 000 zł rocznie (na każdy kolejny budynek mieszkalny) zadeklarował właściciel firmy Homanit, Honorowy Obywatel Gminy Karlino Pan Fritz Homann. Dzięki temu możliwa jest budowa nowych mieszkań komunalnych, a kolejne bloki budowane są w błyskawicznym tempie. Ważną i dobra informacją jest to, że firma Homanit w 2018 r. wesprze budowę wszystkich 3 budynków przeznaczając na to 1 350 000 zł.

Do chwili obecnej nowo budowane  mieszkania w Karlinie otrzymało 105 rodzin, łącznie 344 osoby w gospodarstwach domowych wg składanych wniosków.

Budowa kolejnych  bloków mieszkań komunalnych oraz lokali socjalnych to działania w ramach programu mieszkaniowego, który jest realizowany w Karlinie w połączeniu z szeregiem innych wspierających rozwój rodzin w Karlinie i stwarzających mieszkańcom łatwą ścieżkę rozwoju od żłobka po miejsce pracy w lokalnych firmach.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ