newsletter.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
25 lat w fotograficznym skrócie
10 / 11 / 2017 | Magda | wyświetleń: 393

10.11.2017 r. w Karlińskim Ośrodku Kultury uroczyście otwarto wystawę „25 lat konkursu fotograficznego”, którego pomysłodawcą i inicjatorem był Pan Jarosław Rosowski.  Tematem pierwszych konkursów były „Cztery pory roku”. O tym jaka jest historia konkursu opowiedziała Danuta Butrym– dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury.

 

Na pierwszy ogłoszony konkurs nadesłano  niewiele prac, z biegiem lat nasz konkurs się rozrastał. – mówi Danuta Butrym. Po 14 latach postanowiliśmy zmienić tytuł na "Takie jest życie taki jest świat". Po zmianie tytułu zainteresowanie konkursem było jeszcze większe i zaczęły napływać prace w formie reportażowej, co było czymś nowym . Pomysłodawcą nowego tytułu był p. Adam Wachol, który kontynuuje  konkurs  do dnia dzisiejszego. Skąd ta zmiana?  Zmieniliśmy tytuł konkursu ponieważ chcieliśmy, aby autorzy prac mieli szersze pole działania i z większą uwagą spojrzeli na otaczające nas wydarzenia życia codziennego.

 

Jak Pani ocenia prace uczestników na przestrzeni tych lat, czy zmieniał się ich poziom, czy dorastali razem z konkursem, czy wysoki poziom reprezentowany był od początku?

-Z perspektywy 25 lat trwającego konkursu fotograficznego stwierdzam, że prace od pierwszego konkursu do dnia dzisiejszego były i są na wysokim poziomie, co możemy zobaczyć na dzisiejszej wystawie. Mamy uczestnika  z Warszawy, który brał udział w naszym konkursie 16 razy – z tego 8 razy był nagrodzony, są również inni uczestnicy  biorący udział w konkursie od wielu lat - to pozytywny sygnał. Co roku pojawiają się również  nowe osoby. Prace zgłaszane są z całej Polski, a szczególnie cieszą piękne prace karlińskich fotografików.

Na przestrzeni  25 lat w pracach komisji uczestniczyły osoby zajmujące się fotografią i sztuką. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie to wyjątkowe prace, 25 lat w jednym miejscu to piękny jubileusz i wyjątkowa okazja dla odwiedzających.

 

Piękny jubileusz był również okazją do podziękowania najwytrwalszym i najbardziej nagrodzonym uczestnikom, a także pomysłodawcom i organizatorom konkursu konkursu.

Pamiątki uczestnikom największej ilości edycji konkursu oraz wielokrotnie nagradzanym wręczyli wspólnie burmistrz Waldemar Miśko oraz uczestniczący w otwarciu wsytawy poseł Stanisław Gawłowski.

 

Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który jak na fotowydarzenie przystało został dokładnie obfotografowany.

Tort podzielili Adam Wachol i Jarosław Rosowski - twórcy formuły konkursu.

Wystawa będzie dostępna do świąt. A już w styczniu zapraszamy udziału w kolejnej edycji konkursu. Do pobicia jest rekord 379 prac nadesłanych przez 55 artystów. Zapraszamy!

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ