newsletter.png
Wakacje mały.png
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2017 – Karlino w pierwszej dziesiątce rankingu „Wspólnoty” !
10 / 10 / 2017 | Michał | wyświetleń: 283

W dniach 5-6 października 2017r. w Katowicach odbyła się Gala Inwestorów Samorządowych w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, podczas której uhonorowano miasta wyróżniające się na tle innych jednostek.

W przygotowanym przez pismo „Wspólnota” rankingu wydatków inwestycyjnych nagrodzono samorządy, które w szczególny sposób inwestują w szeroko rozumianą  infrastrukturę.

Karlino zajęło 10 miejsce w kategorii małe miasta. Forum zwieńczyła Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której burmistrz Karlina Waldemar Miśko odebrał dyplom.

 

Ranking opracowywany został na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz kiedy Karlino zostało zauważone i wyróżnione przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. We wrześniu 2016 roku miasto Karlino znalazło się na 6 miejscu w kategorii gmin miejsko-wiejskich w rankingu, w który podsumowane były „Wydatki ze Środków Unijnych na Projekty Społeczne”.

Tegoroczna Gala Inwestorów Samorządowych miała charakter prestiżowego spotkania, podczas którego włodarze wielu miast wymieniali się wspólnie zdobytymi doświadczeniami z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu. Dwa dni sesji tematycznych począwszy od finansów, przez technikę, kulturę, oświatę, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, służbę zdrowia, ustrój samorządu aż po gospodarkę komunalną przyniosły potrzebną wiedzę oraz inspiracje na przyszłość.

W tegorocznym Forum wzięło udział około 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, mediów. Organizatorem wydarzenia była Międzykomunalna Spółka Akcyjna Municipium S.A. – wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota” oraz Miesięcznika Pracownik Samorządowy.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
16 / 07 / 2018 | Michał
grafika