newsletter.png
baner.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Ruszyła realizacja projektu pt. "Współczesny senior-twórczy , aktywny po obu stronach granicy"
05 / 10 / 2017 | Michał | wyświetleń: 821

02.10.2017 ruszyła realizacja projektu pt. "Współczesny senior-twórczy , aktywny po obu stronach granicy". W dniach 02-08.10.2017r. na terenie Gminy Karlino odbywają się różne aktywności przygotowane dla uczestników projektu: ćwiczenia sportowo-rehabilitacyjne przeprowadzane w Homanit Arenie w Karlinie, warsztaty kulinarne w świetlicach wiejskich: Zwartowo, Domacyno, Gościnko, Karścino, Lubiechowo oraz sesje jogi i warsztaty artystyczno-plastyczne odbywające się w Karlińskim Ośrodku Kultury.


Głównym celem projektu jest integracja seniorów, jak również wymiana doświadczeń w zakresie działań kulinarnych, artystycznych oraz pobudzenie seniorów do aktywnego działania społecznego. W projekcie udział bierze 30 osób z Niemiec oraz 30 osób z Gminy Karlino. Uczestnicy są podzieleni na 5 zespołów.


Wstępem do projektu była wspólna kolacja integracyjna, podczas której przywitano gości z Dargun i Wolgast. Burmistrz Karlina Pan Waldemar Miśko złożył życzenia seniorom z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Następnie omówiono przebieg zajęć związanych z realizacją projektu i podzielono uczestników na 5 grup po 12 osób oraz przydzielono apaszki identyfikacyjne. Doskonałą zabawę zapewnił występ zespołu "OldboyStars".

Od wtorku grupy ruszyły dzielnie do realizacji wyznaczonych zadań. Jedna z grup przygotowuje smakowity obiad dla wszystkich na świetlicy, a pozostałe realizują się na zajęciach w Homanit Arenie i Karlińskim Ośrodku Kultury. Codziennie grupy zmieniają się zadaniami – jedni  relaksują się na ćwiczeniach jogi, na siłowni, czy przy grze w kręgle podczas gdy inna grupa gotuje obiad w kolejnej goszczącej uczestników projektu świetlicy. Nie brakuje też wysiłku na zajęciach artystycznych – prace seniorów będzie można zobaczyć w ośrodku kultury w Karlinie. Podsumowanie działań odbędzie się na ostatnim spotkaniu w świetlicy w Zwartowie. W ramach projektu zaplanowany jest również  montaż mozaiki i elementów dekoracyjnych na elewacji budynku Karlińskiego Ośrodka Kultury na dużej wysokości.


Dodatkową atrakcją są wspólne spacery i zwiedzanie nie tylko miasta, ale i gminy.

Realizacja wspólnego projektu "Współczesny senior twórczy , aktywny po obu stronach granicy" w Karlinie ma na celu wspieranie integracji społecznej seniorów poprzez udział w bogatym programie imprezy. W Karlinie dbamy o seniorów, którzy włączają się w aktywne działania.


Wniosek realizowany w ramach „Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja-Integracja-Współpraca”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz budżetu państwa.

Tytuł projektu: Współczesny senior-twórczy, aktywny po obu stronach granicy. / Moderner Senior - kreativ, aktiv auf beiden Seiten der Grenze.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ