newsletter.png
baner DKMS 2018 mały.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner Karlino 360.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
KMZB.png
aplikacja policji.png
1 procent.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
program-rodzina-500-plus.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
Baner - karta rodziny 3+.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
Serwer SMS - Karlino.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
Podążając za Mundurowymi czyli ścieżka dydaktyczna „BEZPIECZNE WAKACJE 2017”
12 / 06 / 2017 | Michał | wyświetleń: 714

12 czerwca 2017 dla dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Karlino zorganizowano już po raz ósmy ścieżkę dydaktyczną pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2017”.


Pomysłodawcami akcji są funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Karlinie, której głównym celem jest podniesienie świadomości i wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i porządku na drogach – uczestników ruchu drogowego, a także ostrzegania przed innymi niebezpieczeństwami czyhającymi podczas nadchodzącego okresu wakacyjnego np. nad jeziorem, rzeką,  w lesie, czy w mieście.


W kampanii edukacyjnej karlińskich Strażników wzięli udział mundurowi ze: Straży Granicznej z Kołobrzegu, Państwowej Straży Łowieckiej z Koszalina, Straży Leśnej Gościno, Komisariatu Policji z Karlina, Służby Więziennej – Dobrowo, WOPR, Komendy Policji Powiatowej z Białogardu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Karlina,  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Białogardu, Straży Ochrony Kolei z Koszalina, OSP Białogardzko-Koszaliński Klub Płetwonurków „NORTH DIVERS”, Społecznej Straży Rybackiej oraz Żandarmerii Wojskowej.


W tym roku uczniowie po otrzymaniu szczegółowych map mieli za zadanie podążać wytyczoną trasą, gdzie rozlokowane były stanowiska poszczególnych służb. Dzieci na każdym stanowisku musiały odpowiedzieć na 5 pytań punktowanych w zależności od poziomu wiedzy od 0 do 3 oraz wykonać zadanie specjalne np. rzut piłką do kosza, ubrać na czas koleżankę lub kolegę w strój bojowy Żandarmerii Wojskowej lub zademonstrować jak prawidłowo należy udzielić pierwszej pomocy przy pomocy fantomu.


Całe wydarzenie miało charakter edukacyjny, ponieważ dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy poszczególnych służb sprawdzając jednocześnie znajomość zasad postępowania podczas sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, jak również pod względem radzenia sobie w sytuacjach wymagających szybkiej oraz fachowej pomocy przedmedycznej.


Podsumowanie dzisiejszych zmagań nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Zwycięska klasa otrzyma puchar, który co roku będzie przekazywany najlepszej drużynie.


Straż Miejska w Karlinie serdecznie dziękuje wszystkim służbom mundurowym za przybycie i czynny udziału w tegorocznym przedsięwzięciu.


Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
07 / 03 / 2018 | Michał
grafika