newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Twój wybór, Twój zawód, Twoja przyszłość
18 / 05 / 2017 | aw | wyświetleń: 590

Zaczął się gorący okres dla wielu gimnazjalistów kończących klasę trzecią. Już od kilku dni można składać dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych. Są tacy, którzy już podjęli decyzję, i tacy, którzy jeszcze nie wiedzą którą szkołę wybrać.
Kim pragniemy zostać? - takie pytanie powinni sobie postawić ci niezdecydowani na początku rozważań nad wyborem zawodu.

Aby decyzja o wyborze szkoły, czy zawodu była trafna, uczeń musi zostać odpowiednio przygotowany do jej podjęcia. Dlatego 17 maja 2017 r. Młodzieżowa Rada Miejska w temacie swoich obrad objęła - wybór szkoły. Podczas sesji poruszony został m.in. temat, jaki wpływ na życie młodych ludzi ma podejmowanie decyzji o przyszłej szkole i przyszłym zawodzie.

TWÓJ WYBÓR, TWÓJ ZAWÓD, TWOJA PRZYSZŁOŚĆ to hasło, które było tematem przewodnim spotkania. Sesja MRM połączona została z prezentacją możliwości jakie daje Zespół Szkół w Karlinie oraz nowe technikum o specjalności TECHNIK MECHATRONIK.

W pierwszej części spotkania dyrektor Zespołu Szkół - Zbigniew Pawlik przybliżył uczniom historię szkoły, zapoznał ich ze zmianami w systemie oświaty oraz wskazał możliwości, jakie mają absolwenci gimnazjów.

O tym, jak może wyglądać proces rekrutacji w zabawny sposób opowiedzieli sami uczniowie w formie skeczu. W chwili obecnej uczniowie są w sytuacji, gdy to szkoły o nich walczą i warto zwrócić uwagę na ich kompleksową ofertę.

Do dyskusji włączył się burmistrz Karlina - Waldemar Miśko, który doradził uczniom, aby to oni, a nie ich rodzice decydowali o wyborze szkoły i rozwijaniu swoich umiejętności. Zaznaczył, że w Karlinie uczniowie mają bardzo dobry wybór. Ofertę kształcenia zawodowego oraz licealnego uzupełnia od tego roku technikum, kształcące w zawodzie przyszłości, jakim jest technik mechatronik. Firmy takie jak Kospel, Homanit czy Scanrad i inne, z którymi współpracuje szkoła gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego oraz stwarzają doskonałe możliwości przyszłej pracy.

Pan Przemysław Piotrowski z firmy Kospel, który był gościem podczas MRM, zaznaczył, że firmie zależy na tym, żeby najlepsi uczniowie podejmowali po szkole pracę  w zakładzie. Podkreślił, że mają system motywacyjny - finansowy, który pozwala młodym ludziom na dodatkowy zarobek w sytuacji, gdy uczęszczają na zajęcia regularnie.

Gmina Karlino wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi stwarza kompleksową ofertę, która obejmuje: żłobki, przedszkola, dobre szkoły, pracę i mieszkania komunalne. Młodzi ludzie wkraczający w dorosłość mają szansę na dobrą pracę w lokalnych zakładach i zakładając rodzinę mogą liczyć na przyznanie mieszkania z zasobów komunalnych. W Karlinie nie ma problemów z wysłaniem dziecka do przedszkola, jest również coraz więcej miejsc w żłobku. To zachęta do pozostania w Karlinie, ponieważ chcemy, żeby mieszkańców było coraz więcej - zaznaczył burmistrz Karlina.

Czym się kierować wybierając szkołę? O tym opowiedzieli uczniowie, którzy jakiś czas temu dokonywali tych wyborów i obecnie uczą się w różnych szkołach. To, co może być podsumowaniem tych wypowiedzi, to, to że młodzi ludzie powinni podążać za swoimi zainteresowaniami. Własne pasje i zainteresowania uczniowie pokazali podczas otwartej lekcji informatyki oraz pokazu eksperymentów.

Niektórzy rozwijają również talenty reżyserskie – film o tym, kto to jest mechatronik zrobiła Karolina Bronowicka.


Warto zobaczyć, co oferuje szkoła w Karlinie, bo jest to wyjątkowa oferta. Nauka na Politechnice Koszalińskiej (szkoła organizuje transport), bogata oferta zajęć dodatkowych, praktyki w renomowanych firmach międzynarodowych, wycieczki, szkolny karnet sportowy, możliwość zamieszkania w internacie oraz… kurs prawa jazdy.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ