newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Eko Kajakarze wysprzątali rzeki
08 / 05 / 2017 | aw | wyświetleń: 264

Już po raz dziesiąty w dniach 6-7.05.2017 wolontariusze z Karlina i regionu wypłynęli, by wspólnie sprzątać rzeki Radew i Parsętę.

Pierwszego dnia kajakarze pokonali Radew na odcinku Nosowo - Karlino.

Z roku na rok liczba śmieci maleje, ale niestety ciągle są...Zaraz po zwodowaniu kajaków kajakarze uzbierali już kilka pełnych worków butelek, puszek  i innych śmieci. Pracy nie brakowało, a jej efektem była sterta worków pełnych śmieci, wypełnionych szklanymi i plastikowymi butelkami, jednorazówkami, styropianem, elementami garderoby, znalazły się również wiadra, skrzynki na piwo i inne.

Na szczęście pogoda sprzyjała kajakowym wolontariuszom.

Drugiego dnia niestety śmieci było jeszcze więcej. Brakowało miejsca w kajakach, by wszystko wyzbierać. A spływ kończył się niedaleko, bo we Wrzosowie. Znów znaleziono wiele niepotrzebnych rzeczy, które zamiast do pojemników ktoś wrzucił do rzeki - szklane i plastikowe butelki, żarówki, jarzeniówki, kanistry po paliwie, styropian, zabawki i piłki.

„Najważniejsze, że udało się nam uwolnić rzekę z wielu śmieci” – podsumowali uczestnicy, którzy wymieniali się wrażeniami z ekospływu podczas wspólnego ogniska.

Zapraszamy do udziału w spływach kajakowych.

Nie musimy jechać "na drugi koniec świata", by móc się zrelaksować. Rzeki Radew i Parsęta są idealne do uprawiania turystyki "w kajaku" i "z wędką".

Informacje dot. wynajmu kajaków i organizacji spływów kajakowych – ZOSTiR Sp. z o.o., ul. Kościuszki 1A, tel. 94 311 60 50.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ