newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Happening z okazji Dnia Ziemi w Karlinie
20 / 04 / 2017 | Michał | wyświetleń: 324

20 kwietnia 2017r. w Karlinie uczniowie Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Karlinie uczcili Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców.

W tym roku na ulicach Karlina zrobiło się niezwykle kolorowo a wszystko za sprawą poprzebieranych dzieci, które jednocześnie skandowały proekologiczne hasła: „Chrońmy Ziemię”, „Szanuj środowisko” czy „Gdy woda jest czysta ryby tańczą twista”.

Pierwszy miał miejsce pochód dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karlinie, którzy przemaszerowali ulicami Chopina, 4 Marca oraz Kościuszki. Następnie do akcji włączyły się nasze karlińskie przedszkolaki, które udały się do KOK-u na krótki spektakl a następnie przeszły w pochodzie ulicami Karlina skandując radosne okrzyki oraz niosąc liczne transparenty z ekologicznymi hasłami.


W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego, których głównym celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Dzień ten to również doskonała okazja do tego, żeby zastanowić się nad naszym wpływem na planetę na której żyjemy.


Dzięki tegorocznej akcji dzieci przypomniały nam wszystkim jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko oraz otaczająca nas przyrodę.


Warto podkreślić, że wszystkie dzisiejsze przemarsze zabezpieczali funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Karlinie.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ