newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Zaproszenie na seminarium pn. "Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce" z naciskiem na branżę hotelarską-procedury i dokumentacja
19 / 04 / 2017 | Urszula | wyświetleń: 189

Szanowni Państwo,

Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania, działające w strukturach Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie organizuje wraz z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego (IGHP) z województwa zachodniopomorskiego seminarium pn. „Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce- procedury i dokumentacja. Nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych – jak przygotować się do zmian”, które odbędzie się w dniu 24.04.br. w godzinach 10:00 – 15:30 w hotelu New Skanpol (ul. Dworcowa 10) w Kołobrzegu.

W/w seminarium wezmą udział przedstawiciele Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) z województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawiciele z branży hotelarskiej gmin członkowskich Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

I część seminarium będzie opierała się na praktycznych aspektach zatrudniania cudzoziemców z naciskiem na branżę hotelarską. Uczestnicy seminarium będą mogli dowiedzieć się, jakie przepisy i procedury obowiązują pracodawców, ubiegających się o zezwolenie na pracę dla cudzoziemca oraz zezwolenie na pobyt czasowy i pracę cudzoziemca zarówno z obszaru Unii Europejskiej jak i spoza Unii (np. obywatele Ukrainy). Tę część seminarium poprowadzi pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

II część spotkania obejmie temat projektu zmian Ustawy o ochronie danych osobowych. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami o Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego I Rady (Ue) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Dowiedzą się również, jakie są podstawy przetwarzania danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem, jak zarządzać ich bezpieczeństwem oraz jak się przygotować na zmiany. Poprowadzi ją p. Przemysław Chojnowski z Centrum Szkoleń i Rozwoju Kadr „Spektrum” , od 2012 roku akredytowany coach (International Coach Federation) na poziomie ACC, który prowadzi liczne szkolenia i seminaria.

Program spotkania przedstawia się następująco:

godz. 10.00- powitanie uczestników

godz. 10.30-12.30- część I seminarium: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce- procedury i dokumentacja

godz. 12.30-12.45- przerwa

godz. 12.45-14.45- część II seminarium: ochrona danych osobowych– jak przygotować się do zmian

godz. 14.45- 15.00- pytania, podsumowanie

godz. 15.00-15.30- obiad

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, znajdującego się w załączniku na adres e-mail: lub faksem: 94 311 71 16 najpóźniej do dnia 21.04.br. do godz. 10.00.

Spotkanie zostało zaplanowane na max. 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w  w/w seminarium jest bezpłatny.

 Seminarium jest realizowane w ramach projektu Transgraniczna Sieć Centrów Usługowo-Doradczych w Euroregionie POMERANIA wraz z Powiatem Märkisch - Oderland w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia /Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ