newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Masz pomysł - szukasz dofinansowania? Rusza Program Społecznik
12 / 04 / 2017 | aw | wyświetleń: 431

1 maja na całym Pomorzu Zachodnim wystartuje Program Społecznik! Jest to inicjatywa, która wspiera ludzi z pomysłami, chętnych do działania i rozwijania lokalnej społeczności. Czasami jednak brakuje do pełni szczęścia odrobiny wsparcia – i tutaj w grę wchodzi Program Społecznik, który wspomoże Twój projekt mikrodotacjami do 3 tys. złotych. Budżet Programu wynosi aż 1,5 mln złotych. Miejsca starczy dla 500 projektów.

Dzięki Programowi Społecznik nawet 500 inicjatyw może uzyskać wsparcie w budowie kapitału społecznego na Pomorzu Zachodnim. Województwo Zachodniopomorskie jest pionierem takich działań w Polsce. Program jest odpowiedzią na dotychczasową współpraca z NGO, która pokazała, że należy wspierać również tych, którzy nie mają stowarzyszenia a posiadają fantastyczne pomysły.

Mikrogranty będą dostępne dla każdego na Pomorzu Zachodnim i mogą być przeznaczone m.in. na działania kulturalne, charytatywne, akcje sąsiedzkie, przygotowanie małej infrastruktury. W praktyce wystarczy wypełnić łatwy i przejrzysty wniosek, który oceni Komisja składająca się z przedstawicieli Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, Radni Sejmiku Województwa, przedstawiciele środowisk, samorządów, ekspertów i operatora – czyli Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Program ma charakter pilotażowy i będzie realizowany od 1 maja do 31 grudnia 2017 r. Osoby zainteresowane „Społecznikiem” powinny się kontaktować z sekretariatem Wydziału Współpracy Społecznej WZ (91 44 16 220 ) oraz KARR (94 34 11 098, ).

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków o dotacje - od 15 maja 2017 r.

Więcej informacji na stronie: http://www.wzp.pl

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ