newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wielkie sprzątanie Parsęty na terenie dwóch gmin
24 / 03 / 2017 | Michał | wyświetleń: 2411

24 marca 2017 w Karlinie odbyło się sprzątanie Parsęty oraz jej brzegów na terenie dwóch gmin Karlina i Dygowa. Organizatorem akcji było Karlińskie Towarzystwo Wędkarskie „Srebro Parsęty” we współpracy z Gminą Karlino.


W przedsięwzięcie zaangażowano również młodzież z Zespołu Szkół w Karlinie, która współpracuje z naszym nowym stowarzyszeniem.

Uczniowie oraz wędkarze ruszyli w teren w towarzystwie służb mundurowych, ponieważ w akcję włączyli się również Straż Gminna z Dygowa, Straż Miejska z Karlina, Straż Leśna z Gościna, Towarzystwo Miłośników Parsęty, Społeczna Straż Rybacka z Białogardu, Społeczna straż Rybacka ZMiGDP oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karlinie, którzy patrolowali rzekę pod względem kłusownictwa rzecznego.


Podczas wydarzenia przeprowadzono również szkolenie z segregacji odpadów. Anna Mikołajczak z Urzędu Miejskiego w Karlinie opowiedziała zebranym o tym, na co zwrócić uwagę oraz jakie błędy są najczęściej popełniane przy segregacji.


Nagrodzono również najaktywniejszych zbieraczy - osobom, które zebrały najwięcej odpadów przekazano nagrody ufundowane przez ZMiGDP i Gminę Karlino.


Co prawda nie udało się posprzątać całej rzeki, ale przynajmniej kilka jej odcinków. Natrafiono również na zastawioną siatkę kłusowniczą.


Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku z kiełbaskami.


Warto dodać, że zarząd KTW „Srebra Parsęty” podjął uchwałę o powołaniu „szkółki wędkarskiej – Srebrniaczki”. Spotkania szkółki odbywać się będą w Karlińskim Ośrodku Kultury co dwa tygodnie o godzinie 17:00. Informacji o nich można szukać na profilu Facebook stowarzyszenia:

www.facebook.com/srebroparsety


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ