newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Ostrzeżenie Kuratorium Oświaty przed niebezpieczną grą "Niebieski Wieloryb"
20 / 03 / 2017 | Michał | wyświetleń: 896

Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przesłało do szkół list, w którym przestrzega wychowawców oraz rodziców przed niebezpieczeństwem wynikającym z udziału dzieci w internetowej grze pod nazwą "Niebieski Wieloryb".

Gra „Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań, zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje.

W Karlinie zaplanowane zostało spotkanie dla rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół na temat zagrożeń czyhających w sieci.

Zebranie odbędzie się 23 marca 2017 o godzinie 16.00 w Karlińskim Ośrodku Kultury, które poprowadzi przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Warto dodać, że tego typu gry i zabawy to tylko część niebezpieczeństw na jakie narażone są nasze dzieci. Dlatego właśnie zwracajmy szczególną uwagę na to co robią nasze pociechy podczas beztroskiego surfowania po sieci ale nie tylko.

W załączniku list Jerzego Sołtysiaka - Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty.

grafika
Załączniki:
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ