newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Portal biznes.gov.pl pomaga rozwinąć firmę
16 / 03 / 2017 | aw | wyświetleń: 246

Masz pytania dotyczące prowadzenia działalności? Informujemy o możliwości korzystania z serwisu nadzorowanego przez Ministerstwo Rozwoju -  Biznes.gov.pl

Prowadzona przez Ministerstwo Rozwoju platforma biznes.gov.pl to baza wiedzy dla przedsiębiorców na każdym etapie działalności. Zadaniem portalu biznes.gov.pl jest przede wszystkim wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców przy rejestracji i prowadzeniu biznesu w Polsce. To kompleksowe źródło informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy od wielu lat prowadzą swój biznes.

Serwis biznes.gov.pl to ważne i nowoczesne narzędzie, które wraz z portalem obywatel.gov.pl staje się częścią nowopowstającego serwisu administracji rządowej. Serwis zawiera setki artykułów, ponad 900 opisów usług, 300 usług do zrealizowania w pełni online, ponad 100 interaktywnych poradników prowadzących przedsiębiorców przez meandry przepisów i procedur - to tylko niektóre elementy, jakie można znaleźć na portalu biznes.gov.pl prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju.

W serwisie dostępny jest również opis urzędowych usług oraz gotowe formularze dla przedsiębiorców. Za pomocą portalu osoby prowadzące firmę mogą składać drogą elektroniczną wnioski do instytucji państwowych, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Portal łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Zarządzający firmami znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

Serwis spełnia też rolę wyszukiwarki danych kontaktowych wszystkich instytucji obsługujących przedsiębiorców. Daje praktyczne instrukcje, jak sobie radzić w biznesie i umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną (poprzez moduł eWnioski dostępny na stronie www.ewnioski.biznes.gov.pl). Jednym z najważniejszych funkcjonalności serwisu jest Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl. Jest to punkt informacyjny w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, przeznaczonym dla przedsiębiorców i administracji. Centrum obsługuje użytkowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz serwisu biznes.gov.pl. Konsultanci Centrum Pomocy odpowiadają na pytania wykorzystując różne kanały komunikacyjne: telefon, livechat, automatycznie przez wirtualnego urzędnika lub formularz kontaktowy. Centrum Pomocy jest dostosowane również do obsługi osób niesłyszących. Wszystkie informacje, jak i usługi elektroniczne, dostępne są w języku polskim i angielskim.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało także nową usługę dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 r. można zarejestrować firmę przez telefon w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), dzwoniąc pod numer 801 055 088. Właściciel może również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach.

Masz pierwsze wątpliwości, pytania? Znajdziesz odpowiedź na stronie: (biznes.gov.pl).

Link z bezpośrednim przekierowaniem na stronę www.biznes.gov.pl znajduje się po lewej stronie nad banerem „Kącik przedsiębiorcy”.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ