newsletter.png
Logo kiermaszu 2017 małe.jpg
26 WOŚP baner mały.png
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner Karlino 360.png
ogłoszenie OSP Domacyno nowe 2017.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
KMZB.png
aplikacja policji.png
1 procent.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
program-rodzina-500-plus.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
Baner - karta rodziny 3+.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
obywatel_slider.jpg
ustawa_smieciowa.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
Serwer SMS - Karlino.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
W Karlinie uczą się klikać
15 / 02 / 2017 | Urszula | wyświetleń: 310

W poniedziałek, 13 lutego 2017 r. w Karlińskim Ośrodku Kultury oraz w świetlicach wiejskich w Karścinie i Koziej Górze rozpoczął się kurs komputerowy  dla osób po pięćdziesiątce. W szkoleniu biorą udział osoby zarówno pracujące, jak i nie pracujące oraz niepełnosprawne niezależnie od wykształcenia.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu „Po 50 roku życia klikanie? Z nami to nie duże wyzwanie!” i są bezpłatne, w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej, realizowane w ramach Działania 8.1. RPOWZ przez firmę Gamma Sp. J.

Zajęcia w Karlińskim Ośrodku Kultury odbywają sie od poniedziałku do środy w godzinach od 10:00 do 21:00, natomiast w świetlicach wiejskich w godzinach popołudniowych. Szkolenia prowadzone są w 4 grupach, po 14 osób w każdej. Łącznie zaplanowano 25 spotkań, w trakcie których uczestnicy będą mieli zapewniony dostęp do komputera, materiały szkoleniowe oraz przerwę kawową. Zajęcia będą trwały około trzech miesięcy i zakończą się egzaminem.

Dzięki szkoleniom komputerowym uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera, w tym korzystania z internetu, założenia i korzystania z maila, skypa, poznają najpopularniejsze programy do pisania oraz arkusze kalkulacyjne.

Celem głównym projektu: „Po 50 roku życia klikanie? Z nami to nie duże wyzwanie!” jest zdobycie kompetencji komputerowych przez osoby po 50 roku życia, zamieszkujących tereny gmin wiejskich lub miejsko-wiejskich z obszaru SSW województwa zachodniopomorskiego, poprzez szkolenia komputerowe kończące się certyfikatem ECDL Profile.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ