newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Kinga Szymańska zawodniczką OLIMPII Szczecin
09 / 02 / 2017 | Michał | wyświetleń: 222

Kinga Szymańska mieszkanka Gminy Karlino, absolwentka szkoły podstawowej w Karścinie i karlińskiego gimnazjum, w piłkę nożną gra od 8 roku życia, swoje pierwsze kroki na boisku stawiała w szkole podstawowej w Karścinie, gdzie szybko zauważono jej talent i zaproponowano grę w II ligowym Olimpie Gościno.


Pierwszym najważniejszym sukcesem Kingii było zajęcie I miejsca w Lidze Bałtyckiej, reprezentując jeszcze szkołę podstawową w Karścinie, gdzie wspólnie z drużyną pokonała w finale swój późniejszy zespół, Olimp Gościno. Została również wówczas najlepszą zawodniczką turnieju i w nagrodę cała drużyna pojechała na otwarcie stadionu – areny w Gdańsku.

Reprezentowała karlińskie gimnazjum w drużynie piłki nożnej dziewcząt.

Umiejętności mieszkanki Gminy Karlino zostały zauważone i docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej. Kinga wspólnie z innymi dziewczętami z różnych klubów z Polski otrzymała  już dwukrotnie powołanie do reprezentacji Polski kobiet.

Zdobyła ponad 40 medali i wiele pucharów.  W IX Halowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Pajo Cup 2014, który odbył się w Szczecinie – mimo iż drużyna Olimp Gościno nie wygrała to Kinga Szymańska została uznana Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

Kinga wielokrotnie była nagradzana na innych turniejach, w tym. m.in. podczas największego w Polsce halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt i kobiet w Grodzisku Mazowieckim w 2015 r., gdzie zdobyła jednocześnie aż trzy tytuły – królowej strzelców, najlepszej zawodniczki i gwiazdy turnieju. W kat. U-16 Juniorki Młodsze Olimp  Gościno zwyciężyła. Warto zaznaczyć, że w tej drużynie grały wówczas cztery karlinianki.

Podczas 54. Turnieju  im. Stanisława Figasa w 2014 roku w Koszalinie Kinga wspierała drużynę karlińskich chłopaków, co zaowocowało  historycznym awansem do półfinału i ostatecznie zajęciem III miejsca w Turnieju. Karlino pokonało wówczas takie drużyny jak Kotwica Kołobrzeg i Hubertus Biały Bór, a Kinga Szymańska  została uznana najlepszą zawodniczką Turnieju. W finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt Wałcz 2015 karlińskie Gimnazjum zajęło dzięki niej 3m drużynowo.

W 2016r.  w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Kobiet „Fala Woman Cup 2016” Międzyzdroje  – I m. w kategorii seniorskiej, zdobyła tytuł Najlepszej zawodniczki w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także tytuł Królowej Strzelczyń (14 bramek  tylko w Poznaniu)podczas Finału Makroregionu w Poznaniu Coca Cola Cup – reprezentując zespół karlińskiego Gimnazjum. W XII Międzynarodowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2016 – I miejsce w kategorii OPEN (seniorska) – została również wybrana do drużyny All Stars – najlepsza piątka Turnieju seniorek. Kinga była również powołana w roku 2016 kadry narodowej – na dwu mecz Polska – Czechy.

W 2017 r. podczas XIII Międzynarodowego Turnieju Halowego Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2017 –zajęła z drużyną II miejsce.

Kinga odbywała testy w najlepszym klubie w Polsce – Medyku Konin, ale również w niemieckim Wolfsburgu, gdzie poszło jej doskonale, jednak aby podpisać z nim kontrakt Kinga musi być pełnoletnia.


Jednak aby rozwijać się i podnosić swoje umiejętności piłkarskie Kinga zdecydowała o związaniu się z klubem Olimpia Szczecin, gdzie zagra w pierwszym składzie ekstraklasy, kontynuując naukę w klasie sportowej w Liceum. W Szczecinie uczyć się będzie w klasie, do której uczęszcza 15 dziewcząt z Olimpii Szczecin i 15 chłopaków z Pogoni Szczecin, tak więc bardzo piłkarskie środowisko.


09.02.2017 podczas Noworocznego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Karlinie, który odbył się w karlińskiej Homanit Arenie pożegnaliśmy naszą zawodniczkę – list gratulacyjny i drobny upominek przekazał  zastępca burmistrza Karlina – Piotr Woś. Od 10.02.2017 oficjalnie będzie zawodniczką OLIMPII Szczecin.


Cieszymy się z ogromnych sukcesów naszej mieszkanki i życzymy powodzenia w  podejmowaniu kolejnych wyzwań, podnoszenia umiejętności piłkarskich oraz zdobywania kolejnych doświadczeń sportowych. Będziemy z uwagą i radością obserwować dalszy rozwój jej kariery.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ