newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Relacja z uroczystości wręczenia Karlińskich Wież Sukcesu 2017
06 / 02 / 2017 | Michał | wyświetleń: 1196

03.02.2017 w karlińskiej Homanit Arenie odbyła się uroczystość wręczenia Karlińskich Wież Sukcesu, którą poprowadzili Tomasz Rusiecki i Dorota Mielcarek.


Karlińskie Wieże Sukcesu to doroczne spotkanie samorządu z przedstawicielami wszystkich środowisk naszej gminy, podczas którego można porozmawiać o tym, co wydarzyło się w poprzednim roku oraz o planach na przyszłość. To również okazja do nagrodzenia firm, osób i instytucji szczególnie wyróżniających się w Gminie Karlino.

Podsumowanie ubiegłego roku oraz krótkie przekazanie planów na przyszłość odbyło się w formie filmu.


W spotkaniu uczestniczyły również najważniejsze osoby z naszego regionu – przedstawiciele różnych środowisk naszej gminy, ale również wielu gości z regionu, dlatego miło nam było gościć J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Annę Mieczkowską, Honorowego Obywatela Gminy Karlino – Fritza Homanna oraz gości z naszych gmin partnerskich, którzy w kilku słowach podzieli się wrażeniami dot. rozwoju Karlina w ubiegłym roku.

 

Podczas spotkania przedstawiono również jeden z ważnych planów na rozwój Karlina, a właściwie karlińskiej oświaty. Pan Fritz Homann – właściciel firmy Homanit Polska, prorektor ds. studenckich Politechniki Koszalińskiej – prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasza Królikowski oraz burmistrz Karlina – Waldemar Miśko podpisali list intencyjny dot. współpracy przy tworzeniu w Karlinie technikum.


Zgodnie z zapisami w liście jest on  wyrazem chęci nawiązania ścisłej współpracy stron w zakresie utworzenia i funkcjonowania Technikum w Karlinie kształcącego w zawodach technik technologii drewna oraz innych zawodach technicznych niezbędnych dla gospodarki w Gminie Karlino.

Strony postanowiły wspólnie promować i inicjować współpracę opartą na transferze wiedzy, technologii i rozwiązaniach innowacyjnych.


Po uroczystym podpisaniu listu intencyjnego  rozpoczęto wręczanie Karlińskich Wież Sukcesu, które  zostały przyznane już po raz siódmy.

 

„Karlińska Wieża Sukcesu” to doroczna Nagroda Burmistrza Karlina. Nagroda ta ma charakter honorowy, nie wiąże się z gratyfikacjami finansowymi. Zwycięzcy otrzymują STATUETKĘ oraz prawo do używania tytułu Laureata Nagrody w materiałach firmowych i reklamowych  oraz we wszelkich kampaniach reklamowych.

Nagroda „Kalińska Wieża Sukcesu” jest jedynym laurem, przyznawanym przedsiębiorcom i osobom fizycznym i prawnym działającym na rzecz lokalnej społeczności przez Gminę Karlino. „Kalińska Wieża Sukcesu” to nagroda prestiżowa, podkreślająca rolę nagrodzonego, jaką spełnił w rozwoju Gminy Karlino. Nagroda ta przyznawana jest każdego roku. Raz otrzymana nagroda nie wyklucza przedsiębiorcy i mieszkańców Gminy Karlino z nominacji w kolejnych latach. Nagrodzona firma lub osoba może ją otrzymać w kolejnych latach.

Pomysłodawcą ustanowienia nagrody jest burmistrz Karlina – Waldemar Miśko. Autorem projektu statuetki jest pracownia Vero Arte ze Szczecina, wykonująca ręcznie autorskie statuetki metodą odlewu w formach piaskowych.

Celem jej ustanowienia jest z jednej strony promowanie i nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw Gminy Karlino, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności karlińskich przedsiębiorstw, a z drugiej strony  wskazanie osób, które całą swoją energię i wolny czas poświęcają dla dobra i rozwoju naszej małej ojczyzny, które spełniając swój obywatelski obowiązek łamią stereotypowe podejście, stając się liderem wśród mieszkańców.

Od 2014 r. Karlińskie Wieże Sukcesu zostają  przyznane w 4 kategoriach:

1.gospodarka

2. oświata, kultura i sport

3. działacz społeczny

4. nagroda specjalna

Nagroda w kategorii GOSPODARKA  jest przyznawana corocznie przedsiębiorcom zarejestrowanym lub działającym na terenie Gminy Karlino, rolnikom lub osobom fizycznym prowadzącym działalność rolniczą lub około rolniczą. Przedsiębiorcy nominowani w tej kategorii powinni spełniać następujące warunki: produkować wyroby lub oferować usługi cieszące się uznaniem konsumentów, stosować nowoczesne ekologiczne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy w zmieniającej się gospodarce, inwestować w rozwój firmy, stwarzać dobre warunku pracy i płacy pracownikom, wdrożyć konkretne rozwiązania innowacyjne lub technologiczne (produkt lub usługę) w oparciu o normy ekologiczne.

W 2017 r. w kategorii gospodarka nagrodzono:

1. „HOMANIT POLSKA SP. Z O.O. i  SPÓŁKA” SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Firma Homanit Polska zatrudniająca ponad 650 osób w trzech spółkach to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Firma nie tylko doskonale się rozwija z roku na rok inwestując w zakład w Karlinie, ale również sprzyja rozwojowi naszego miasta reprezentując modelowy przykład firmy odpowiedzialnej społecznie i angażując się w sprawy regionu. To dzięki dorocznemu wsparciu na budowę bloków komunalnych w Karlinie  w błyskawicznym tempie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe, gdzie swój dom znajdują najbardziej potrzebujące rodziny z Karlina. Firma w roku 2016 zainwestowała ponad 34,5 mln zł w zakup i montaż nowej linii do faltowania płyt, rozbudowę instalacji odpylania,  modernizację placu składowego dla surowca drzewnego oraz placu składowego dla zrębki, a także rozbudowę systemu CCTV i wykonanie instalacji hydrantowej w budynku administracyjnym. Firma śmiało patrzy w przyszłość, co jest również dobrą prognozą dla naszego miasta.

 

2. Agropomorze Usługi Sp. z o.o.

Agro Pomorze Usługi na terenie Pobłocia Wielkiego w Gminie Karlino prowadzi działalność związaną z rolnictwem i usługami dla rolnictwa. Usługi świadczone przez firmę charakteryzują się wysoka jakością, a firma z roku na rok zwiększa swoje zaangażowanie i zakres usług, doradzając również w zakresie prowadzenia działalności rolniczej. Firma posiada nowoczesny park maszynowy pozwalający zminimalizować koszty przy maksymalizacji efektu agrotechnicznego. Dzięki osobistym kontaktom biznesowym w Polsce i za granicą Pan Adam Niebieszczański aktywnie działa na rzecz promocji Karlina jako miejsca przyjaznego inwestorom i biznesowi. W 2016 r. firma kontynuowała rozbudowę o nowy obiekt magazynowy. Firma wspiera również działania gminy będąc niejednokrotnie sponsorem organizowanych u nas wydarzeń.


3. Jacek Sewastynowicz Auto Naprawa

Indywidualny przedsiębiorca, który już od 10 lat pokazuje, że ciężką pracą i zaangażowaniem można osiągnąć sukces. Jacek Sewastynowicz prowadzi w miejscowości Kowańcz zakład mechaniczno- blacharsko-lakierniczy, który ma bardzo dobrą opinię w regionie. Działalność rozwija dzięki ogromnemu wysiłkowi, który skierował również na inwestycje w infrastrukturę – remontując i wyposażając dawny budynek gospodarczy w doskonale funkcjonujący, nowoczesny zakład auto naprawy.


To doskonały przykład sukcesu mikro przedsiębiorcy, który rozwija się dzięki pracy i zaangażowaniu własnym i najbliższej rodziny.

OŚWIATA, KULTURA, SPORT– nagroda w tej kategorii  jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania dla osób fizycznych i prawnych, które wnoszą wkład w rozwój karlińskiej oświaty, sportu, kultury i promocji Gminy Karlino oraz osób, które swoją pracą przyczyniają się do budowania wizerunku Gminy Karlino na zewnątrz.

  1. Anna Pawłowska- Warsztat Terapii Zajęciowej ISKIERKA

Warsztat Terapii Zajęciowej ISKIERKA w Karlinie znają chyba wszyscy. Anna Pawłowska kieruje nim już od ponad 10 lat. Miejsce pełni szczególną rolę dla osób niepełnosprawnych, które tutaj spotykają się pracują i uczą się współpracy z innymi. Jakie są tego efekty – na przykład piękne dekoracje, które widzicie Państwo tuż przy scenie, ale również wyjątkowe gadżety promocyjne, które podopieczni wspólnie z pracownikami WTZ przygotowują dla Gminy Karlino. Pani Anna już na początku swojej pracy szybko nawiązała kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami i społecznością lokalną, aby włączać się do współpracy z lokalnymi środowiskami. Uczestnicy WTZ pracują na rzecz upiększania miasta sprzątając tereny zielone, ścieżki rowerowe i park na terenie miasta, wykonują wyjątkowe rzeźby z wikliny, które niejednokrotnie zdobiły nasze miasto. Dzięki dużemu zaangażowaniu Anny Pawłowskiej i pracowników warsztatów odbywają się takie spotkania jak wspólne przedświąteczne pierniczenie, podczas którego ciastka robią wspólnie przedstawiciele różnych środowisk naszej gminy wspólnie z dziećmi ze szkół, czy przedszkoli. Iskierka współpracuje z Zespołem Szkół, czy różnymi organizacjami działającymi w Karlinie. Ciekawe stoisko Gminy Karlino podczas dożynek powiatowych w ubiegłym roku, warsztaty lepienia z gliny i wyplatania wieńców to również dzieło WTZ. Pani Anna Pawłowska za swoje zaangażowanie i kreatywność w organizowaniu zajęć warsztatowych została również nagrodzona wyróżnieniem dla Animatora Ekonomii Społecznej w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego -  Lider Ekonomii Społecznej, co potwierdza jak ważna jest praca jaką wykonuje w naszej gminie.


  1. Adrian Rutkowski-

Zawodnik MKS Sokół Karlino od sezonu wiosennego 2015/2016. Do Karlina przeszedł z drużyny Rasel Dygowo i była to świetna decyzja. W ostatniej rundzie jesiennej poprowadził karlińskiego Sokoła do 15 zwycięskich meczy.

W Sokole ustrzelił 3 hattricki, zdobywając tytuł króla strzelców ostatniej rundy. Jego wynik bramkowy w rundzie jesiennej to 22  bramki, a w roku 2016 30 strzelonych goli! Wspaniały rozwijający się piłkarz grający na pozycji napastnika, dzięki któremu nasz karliński zespól ma szanse na historyczny awans do IV ligi. Nagrodzony tytułem Piłkarza Roku oraz Najpopularniejszego Sportowca Roku w plebiscycie Głosu Koszalińskiego!


 3. Mirosław Skórka

Trener drużyny seniorów MKS Sokół Karlino. Autorem sukcesu jest nie tylko dobrze przygotowane sportowe zaplecze, ale także dobrze wyszkolona kadra trenerska, która szkoląc wychowuje kolejne pokolenia sportowców.

Sukcesy trenera „Sokoła” zasługują na szczególne uznanie. MKS Sokół Karlino odniósł wielki sukces kończąc rundę jesienną na szczycie tabeli z tytułem niekwestionowanego lidera i przewagą 12 punktów. Karlińska drużyna może poszczycić się również najlepszą ligową defensywą, tylko 9 straconych goli w rundzie jesiennej. Nasza drużyna odniosła 15 zwycięstw w rundzie jesiennej sezonu 2016/17. „Sokół” jest jedną z trzech drużyn w kraju, które w tej klasie rozgrywkowej nie odniosły żadnej porażki.

Sukces to wynik pracy wszystkich zawodników i właśnie trenera Mirosława Skórki, który został również nagrodzony tytułem Trenera Roku w plebiscycie Głosu Koszalińskiego!

Wierzymy, że pod wodzą tego trenera kolejne pokolenia młodych piłkarzy w Karlinie będą odnosiły kolejne sukcesy.


 4.  KSW Róża Karlino

Klub KSW "RÓŻA" Karlino istnieje od 2009 odnosi ciągłe sukcesy.

Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego dokonał w listopadzie 2016 r. podsumowania punktów zdobytych przez kluby sportowe w międzynarodowych mistrzostwach (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwach Świata itp.) od 1.07.2012 r. do 30.06.2016r. Zliczono punkty zdobyte we wszystkich mistrzostwach europejskich i światowych. Na pierwszym miejscu z 1560 punktami  znalazł się właśnie KSW Róża Karlino. To po raz kolejny potwierdziło rangę naszego klubu i sprzyjający klimat dla sportowców w Karlinie. Cieszy również wspaniała forma zawodników – tych doświadczonych i tych na początku kariery. W 2016 Elżbieta Wójcik, Paulina Jakubczyk, Mateusz Polski i Radomir Obruśniak. sięgnęli po złote medale Mistrzostw Polski. KSW Róża Karlino to klub z potencjałem na jeszcze większe osiągnięcia.


5.  Tomasz Różański

 Założyciel i trener KSW „Róża” Karlino. W 2016 roku zawodnicy KSW „Róża” Karlino zdobyli 4 złote medale Mistrzostw Polski, a klub został sklasyfikowany przez Polski Związek Bokserski jako najlepszy w Polsce. Klub cały czas się rozwija, zachęcając dzieci i młodzież do związania swojej przyszłości ze sportem. To właśnie trener Tomasz Różański zaraża pasją bokserską przekazując swoją wiedzę i doświadczenie kolejnym pokoleniom, w tym własnemu synowi Nikodemowi, który już odnotował pierwsze sukcesy. Doskonała motywacja i ciężka praca z trenerem, również podczas organizowanych przez Tomasza Różańskiego sparingów z najlepszymi klubami w Polsce to ścieżki prowadzące do sukcesów. Tomasz Różański przyzwyczaił już nas, że dzięki sukcesom klubu o Karlinie głośno jest w całej Polsce. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie jego decyzja o rozpoczęciu treningów w 2009r.

DZIAŁACZ SPOŁECZNY -  nagroda w tej kategorii  nadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, które swoją postawą inspirują innych do działania, co przekłada się z korzyścią dla Gminy Karlino. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają działalność społeczną, kształtują pozytywne postawy społeczne i wnoszą bezinteresowny wkład rzeczowy bądź pracę na rzecz rozwoju mieszkańców i Gminy Karlino.

  1. Jan Podsiadło

Sołtys z krwi i kości zaangażowany w pracę na rzecz sołectwa i jego mieszkańców już od blisko 14 lat lat. Jako sołtys Karlinka zabiega o od fundusze od sponsorów na organizację imprez sołeckich: dla dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów, a także na wyposażeniem powstałej w 2016 r. Spiżarni Pomysłów.


Spiżarnia Pomysłów to miejsce, które powstało dzięki jego staraniom, pełniące rolę miejsca spotkań dla dzieci i dorosłych. Wygląda jak domek Hobbita i daje mieszkańcom, szczególnie tym najmłodszym wiele radości podczas wspólnych zajęć i zabaw. Pan Jan jest prawdziwym animatorem życia kulturalnego w sołectwie, a jego kreatywność zasługuje na uznanie.Jest osobą bardzo otwartą, komunikatywną i niezwykle zaangażowaną na rzecz rozwoju swojego sołectwa i gminy, a także poprawy, jakości życia mieszkańców. Współpracuje z Gminą, zgłasza wszelkie problemy, utrudnienia dla mieszkańców, wnioskuje o wprowadzenie zmian, czy realizację inwestycji. A przede wszystkim zaraża entuzjazmem i energią do działania. Dusza człowiek i prawdziwy społecznik.

Pan Sołtys jest osobą bardzo skromną, ale otwartą i niezwykle wrażliwą na sprawy społeczne. Dba o kultywowanie wartości i tradycji polskich, tradycji związanych z tożsamością historyczną i kulturalną wsi polskiej. Uważa, że należy je kultywować, gdyż bez nich polska wieś ubożeje i zamierają najpiękniejsze zwyczaje.

  1. Robert Wojciechowicz

Człowiek, który chyba więcej czasu spędza na siodełku rowerowym niż w fotelu. Jeżeli widzieliście w okolicy kogoś kto jeździ podczas deszczu, czy w śniegu na dwóch kółkach to najprawdopodobniej jest to właśnie Robert Wojciechowicz. Człowiek pełen energii i pasji, instruktor kolarstwa. Promuje gminę Karlino na różnych maratonach rowerowych, a w 2016 r. przejechał na rowerze całą Polskę w ultramaratonie ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych, to ponad 1000 km. Robert zaraża energią, a jego zaangażowanie w budowanie środowiska rowerowego w naszej gminie zasługuje na uznanie. To on jest założycielem Stowarzyszenia Sundaybikers Karlino, które organizuje i współorganizuje w naszej gminie rajdy rowerowe i wyścigi dla dzieci, również dofinansowane ze środków które pozyskuje w ramach stowarzyszenia. To głównie dzięki niemu Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Karlinie otrzymało rower w akcji rowerpomaga. Cieszy fakt, że swoją pasją zaraża i to skutecznie kolejne pokolenia karliniaków angażując się również w organizowane przez gminę wydarzenia.


  1. Marcin Strzelecki

Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Karlinie, które planuje rozwiązać… ale tylko po to, żeby działać jeszcze aktywniej w ramach stowarzyszenia. Zapalony wędkarz spinningowy, zaangażowany w ochronę przyrody i naszych pięknych rzek. Aktywnie działa na rzecz środowiska wędkarzy w naszym regionie promując atuty wędkarskie naszej gminy. To dzięki jego staraniom wędkarze doczekali się własnego miejsca tuż przy rzece, a imprezy wędkarskie nabrały bardziej rodzinnego charakteru. Organizuje zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych zachęcając dzieci i młodzież do zainteresowania środowiskiem naszych rzek i możliwościami, jakie są z tym związane. W 2017 r. planuje działać jeszcze aktywniej, czemu będziemy wiernie kibicować.


NAGRODA SPECJALNA – nagroda w tej kategorii nadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności promują Gminę Karlino oraz lobbują na rzecz Gminy Karlino  w województwie i poza jego granicami. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają starania gminy o fundusze zewnętrzne i wspierają realizację celów gminy, jak również wnoszą szczególny wkład w działania i rozwój gminy

  1. Anna Mieczkowska

Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, która dba o zrównoważony rozwój naszego województwa, aktywnie wspierając również działania Gminy Karlino. Wspiera lokalne samorządy w realizacji celów strategicznych, szczególnie w sferze społecznej. Do Karlina przyjeżdżała w 2016 r. z pieniędzmi dosłownie i w przenośni, ponieważ to przy jej udziale podpisywane były projekty dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, ale również przywiozła nam symboliczny czek na 100 000 zł – nagrodę w konkursie Samorząd Przyjazny Rodzinie, dzięki której plac zabaw na ul. 4 Marca w Karlinie zupełnie odmienił swoje oblicze. Wspiera lokalne pomysły i inicjatywy, w tym także działania karlińskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczestniczyła w wielu wydarzeniach na terenie naszej gminy aktywnie je promując i wspierając. Karlino jest jej bliskie za co serdecznie dziękujemy.


  1. Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, który siedzibę swą ma właśnie w Karlinie powstał w 1992 r. i zajmował się przygotowywaniem dokumentacji technicznych na zagospodarowanie wód dorzecza Parsęty i rozwiązaniem problemów gospodarki wodno-ściekowej, pozyskując fundusze i realizując projekty o wartości 1 296 734 501 zł, z czego 1 151 717 331 zł to pozyskane dofinansowanie. Związek zrealizował i realizuje wiele projektów nakierowanych na ochronę środowiska, edukację ekologiczną, ochronę bioróżnorodności, ale również projekty w ramach centrum usługowo-doradczego Euroregionu Pomerania, które wspierają przedsiębiorców w rozwijaniu działalności, a także nakierowane na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i projekty dot. OZE.  Do chwili obecnej związek zrealizował 59 projektów, a kolejne 3 są w trakcie realizacji.


Ubiegły rok był szczególny, ponieważ z naszą królową rzek – Parsętą nie działo się najlepiej. Problemy z kłusownikami i wieloletnie zaległości w zarybianiu, których nie dopilnował PZW powodowały spadek zainteresowania naszymi łowiskami. Związek wyszedł z inicjatywą, pomysłami i zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy zewnętrznych i przejął władanie Parsętą, aby królowej oddać właściwe miejsce. Już w 2016 r. zainwestowano ponad 200 tys. zł w zarybianie i działania na rzecz ochronnych przeciw kłusownikami

Wszystkie te działania i zrealizowane projekty przynoszą wymierne, pozytywne efekty dla mieszkańców naszej gminy. Doceniamy tę współpracę i wsparcie, jakie mamy w solidnym partnerze jakim jest ZMIGDP.

  1. Magdalena Jaworska-Dużyńska

Magdalena Dużyńska-Jaworska pochodzi ze Słupska, jednak to o Karlinie mówi:  „Nasze Karlino, w naszym /moim Karlinie” co jest piękne i budujące. Magdalena Jaworska-Dużyńska od kilkunastu lat mieszka w Karlinie  a od 2005 roku pracuje w Urzędzie Miejskim w Karlinie, początkowo w wydziale Obsługi Inwestorów, a od 2014r. kierując Referatem Promocji i Rozwoju Gospodarczego. Jej kreatywność, organizacja pracy i zaangażowanie m.in. w organizację wielu imprez w tym zorganizowanych z ogromnym sukcesem ubiegłorocznych Dożynek Powiatowych zasługują na uznanie. Przedsiębiorcy podkreślają profesjonalną, serdeczną obsługę i współpracę, a zwierzchnicy, koledzy z pracy mówią  o niej miła, sympatyczna, spokojna, koleżeńska, oddana pracy i wyróżniająca się dużą cierpliwością. Dba o promocję Karlina z pełnym zaangażowaniem i sercem.


Uroczystość Karlińskich Wież Sukcesu uświetniła swoim występem Agata Kondziołka – od pewnego czasu już karlinianka, którą mogliście Państwo zobaczyć wcześniej w duecie ze Zbigniewem Wojciechowiczem. To nowy talent, który warto obserwować.


Zebrani goście mogli również obejrzeć  wystawę Andrzeja Świrko  „Spitsbergen 78°44N”

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i gratulujemy nagrodzonym.

Za wsparcie organizacji imprezy dziękujemy sponsorom:

Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania, które wspiera działalność przedsiębiorców w naszym regionie

Cukernia Staropolska w Białogardzie MIMAR Piotr Ćmoch

Renault Dubnicki Koszalin


Serdecznie dziękujemy również naszym partnerom medialnym:


grafika
Galerie:
grafika
06 / 02 / 2017
Michał
Ilość fotografii: 91
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ