newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Logo Piosenki 2021 na www i fb.png
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
MKS Sokół Karlino pierwszym liderem grupy białogardzkiej LBO 2012!
22 / 09 / 2016 | aw | wyświetleń: 813

8. edycja Ligi Bałtyckiej Orlik 2012, pomału nabiera tempa! W miniony weekend - po grupie drawskiej i wałeckiej - do gry przystąpiła grupa białogardzka! Pozostałe siedem – w tym jedna dziewczęca – przystąpi do gry już niebawem!

18 września 2016 r. w Białogardzie -na miejscowym orliku przy Szkole Podstawowej Nr 3 – od godz. 10.00, rywalizowali orlicy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju był Sebastian SZCZEREK. Gospodarzem imprezy – UKS Unia Białogard. W pierwszym turnieju w tej grupie wzięły udział następujące zespoły: Gmina Tychowo (trener – Grzegorz Giedrojć), MKS Sokół Karlino (Zbigniew Litewka), UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard i UKS Unia IV Białogard. Trenerami białogardzian byli: Marcin Kędzierski i Paweł Kuśmierczyk. Koordynatorem rozgrywek w powiecie białogardzkim jest Elżbieta Litewka.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012.

Grano systemem każdy z każdym. Mecze trwały 1 x 12 minut. Spotkania sędziował Sebastian Skórka.

Zwycięzcami turnieju i zarazem pierwszym liderem grupy białogardzkiej zostali piłkarze MKS Sokół Karlino.

Podopieczni Zbigniewa Litewki grali w składzie: Dawid Smacha, Sergiusz Cieśliński, Patryk Drążek, Patryk Dubelak, Mateusz Hucał, Oskar Jakubowski, Filip Kotala, Jakub Kotala, Cezary Lange, Marcel Podpryga, Damian Robakowski i Witold Zalewski.

Drugie miejsce zajęli piłkarze UKS Unia IV Białogard, a trzecie – UKS Unia III Białogard.

Tabela grupy białogardzkiej po pierwszym turnieju:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

MKS Sokół Karlino

5

15

17-2

2.

UKS Unia IV Białogard

5

12

16-3

3.

UKS Unia III Białogard

5

7

12-9

4.

Gmina Tychowo

5

5

4-6

5.

UKS Unia II

5

4

4-18

6.

UKS Unia I Białogard

5

0

2-17

Dzieci otrzymały dyplomy i słodki poczęstunek. Dla wszystkich serwowano ciepłą kawę i herbatę.

Organizator turnieju– Sebastian Szczerek i gospodarz imprezy – UKS Unia Białogard dziękują rodzicom piłkarzy z Białogardu zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie białogardzkiej imprezy. W tym za upieczone ciasta!

Kolejny turniej w grupie białogardzkiej: w październiku 2016 r., prawdopodobnie w Karlinie.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: Orlik 2012.

Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2016/2017”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2008 i młodsi.

W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o rok starsze od rocznika danej kategorii wiekowej chłopców.

Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Mistrzowskich Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej  na sezon 2016/2017”, wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, muszą być zarejestrowani w systemie Extranet (dotyczy to również najmłodszych kategorii wiekowych, tj. Orlik i Żak).

Zebraniem zgłoszonych do rozgrywek drużyn – i tych, które jeszcze się zgłoszą – zajmują się koordynatorzy.

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach są:  białogardzkim – Elżbieta LITEWKA, drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI, kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI, koszalińskim grodzkim – Łukasz ŻUKOWSKI, koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI, sławieńskim – Romuald BOBIS, szczecineckim – Jarosław KOZANECKI, świdwińskim – Jacek NIBURSKI i wałeckim – Andrzej KWIATKOWSKI. To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Tomasz BUZAŁA.

Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba – koordynator rozgrywek Ligi Żaków i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Patronem medialnym Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 jest „Głos Koszaliński”.

Tekst - Ryszard Wątroba, zdjęcie – Dariusz Gorzkiewicz

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ