newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
„Tropem funduszy europejskich” podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na otwarcie przystani kajakowej Wodnik w Karlinie
11 / 05 / 2019 | Magda | wyświetleń: 532

 

Projekt pn. ”Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – przystani kajakowej w Karlinie ul. Nadbrzeżna” otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

10.05.2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tym roku szczególnych, bo połączonych z obchodami 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Karlinie ruszyła gra terenowa „Tropem funduszy europejskich”.

 

Uczestnicy gry terenowej odwiedili m.in nowoczesne pracownie mechatroniczneZespołu Szkół w Karlinie, wyposażone dzięki dofinansowaniu w najnowocześniejszy sprzęt

Akcja jest największym wydarzeniem prezentującym projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu i nie inaczej było w Karlinie. Zgłoszone grupy wyruszyły w spacer po Karlinie szukając odpowiedzi na zadane w grze pytania i zaliczając kolejne zadania. Zadaniem drużyn było dotarcie do siedmiu punktów kontrolnych. W poszczególnych punktach należało wykonać zadania specjalne umieszczone na kartkach. Po rozwiązaniu zadań wszystkie grupy skierowały się na przystań kajakową Wodnik w Karlinie, gdzie czekał przygotowany piknik z ogniskiem i kiełbaskami.

Były również dodatkowe atrakcje, ponieważ zebrani uczestnicy gry terenowej mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu przystani po modernizacji.

Ta inwestycja również została wykonana ze wsparciem funduszy europejskich, które w Karlinie widać na każdym kroku. Dzięki modernizacji została zabezpieczona skarpa oraz powstała nowa infrastruktura, co znacząco poprawiło nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność naszej przystani, dzięki czemu jest ona jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb nie tylko mieszkańców, ale również odwiedzających turystów. Nowy hangar na kajaki, zaplecze sanitarne, wiata przy ognisku, nowiutki plac zabaw i urządzenia do street workout, trybuny i  pływające pomosty.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy, jak również zaproszeni goście m.in. poseł Marek Hok oraz Janusz Gromek – Członek Zarządu WZP.

Pogoda dopisała, dlatego udało się również otworzyć sezon kajakowy wyścigami w kajakach. W szranki stanęli burmistrz Karlina, który zmierzył się ze swoim zastępcą oraz przedstawiciel wykonawcy, który zmierzył się z przedstawicielem wykonawcy inwestycji. Wygrali wszyscy przede wszystkim powodując wiele uśmiechów na twarzach zebranych dzieci, które aktywnie kibicowały wyścigom.

Dni Otwarte i obecność przedstawiciela Zarządu Województwa były również okazją do podpisania umowy o dofinansowanie projektu  „Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty”, w ramach której Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty stworzy nowe przystanie kajakowe na trzech szlakach: Szlak po rzece Parsęcie, Szlak po rzece Piławie, Szlak w ramach Pętli Szczecineckiej oraz opracowana zostanie koncepcja promocji wspólnego produktu turystycznego tych szlaków.

Całkowita wartość projektu: 5 569 702,92zł

Koszty kwalifikowane: 5 569 702,92 zł

Dofinansowanie: 4 734 247,48 zł

Harmonogram realizacji projektu: maj 2019 r. – grudzień 2021 r.

Projekt uzyskał dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ