newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Logo Piosenki 2021 na www i fb.png
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
XXIX Wojewódzki Zlot Turystów Kolarzy w Karlinie
19 / 09 / 2016 | aw | wyświetleń: 705

W dniach 16-18 września 2016 roku grupa ponad 80 cyklistów, miłośników dwóch kółek, m.in. ze Szczecina, Goleniowa, Koszalina, Drawska Pomorskiego uczestniczyła w XXIX Wojewódzkim Zlocie Turystów Kolarzy, który wpisał się w Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności. Corocznie organizatorem zlotu jest inna miejscowość województwa zachodniopomorskiego. W tym roku zaszczytne miano organizatora i gospodarza zlotu przypadło Gminie Karlino.

Przez trzy dni trwania zlotu jego uczestnicy spędzali czas nie tylko na wypoczynku, ale przede wszystkim na zwiedzaniu zabytków i poznawaniu historii naszej gminy.

Pierwszego dnia zlotu rowerzyści przyjęli zaproszenie na Wyspę Biskupią, gdzie dzięki uprzejmości zarządcy – Pana Kazimierza Ryszewskiego, miło spędzali czas przy ognisku, nawiązując nowe znajomości, dzieląc się wrażeniami z uczestnictwa w imprezie.

Jak przystało na turystów – kolarzy drugiego dnia udali się na wycieczkę rowerową po okolicy. Pokonując blisko 60 km trasę zwiedzili pełne uroku zakątki naszej gminy. Wyruszając z Karlina w kierunku Domacyna udali się pod Statuę Matki Bożej Królowej Świata. Następnym punktem był zabytkowy kościół pw. Św. Kazimierza w Karwinie z początku XX w. oraz kościół pw. Św. Piotra i Pawła z 1930 r. w Robuniu. Stamtąd cykliści wyruszyli w kierunku Pobłocia Wielkiego - do Lubiechowa, gdzie wysłuchali historii o „Połamanym pałacu” i planów z nim związanych. Kolejnym punktem był kościół pw. Trójcy Świętej w Mierzynie z II połowy XIX w. Stamtąd rowerzyści udali się do Karlina, aby wziąć udział w Dożynkach Powiatowych. 

Pełni niezapomnianych wrażeń, urzeczeni pięknem krajobrazów, w niedzielę zakończyli swój pobyt zwiedzaniem Muzeum Ziemi Karlińskiej i karlińskiego kościoła wraz z wieżą widokową oraz wizytą w Homanit Arena.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ