newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
zapasy odołane m.png
Logo_zlot_1.png
BIEG PAPIESKI baner na FB 2020.JPG
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
XVIII Memoriał im. Jakuba Wójcika w piłce siatkowej mężczyzn
15 / 02 / 2014 | aw | wyświetleń: 1777

Piłka siatkowa w Karlinie jest obecna od wielu lat. W latach 80. grał w rozgrywkach koszalińskiej „Okręgówki” TKKF PŁYTA. Klub sponsorowany był wówczas przez Zakład Płyt Pilśniowych i Wiórowych w Karlinie, trenerem był Bogdan Stanczewski. Następnie finansową opiekę zaoferował Lech Bednarek, wtedy klub zmienił nazwę na LECHBUD. Kłopoty finansowe w/w zakładów spowodowały rozwiązanie klubu siatkarskiego. Znalazła się jednak grupa ludzi, którzy pod kierownictwem śp. Jakuba Wójcika i Jana Korzeniowskiego założyli klub WKS SZEJK – Siatkarskie Zjednoczenie Elitarnych Jednostek Karlina. Klub przez pierwszy sezon grał za własne pieniądze. W następnych sezonach otrzymywał pomoc finansową od Urzędu Miasta w Karlinie.

Siatkarska tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego. W sobotę, 15 lutego, już po raz 18 odbył się Memoriał im. Jakuba Wójcika w piłce siatkowej mężczyzn. Do rozgrywek przystąpili „Przyjaciele Kuby”, „Pawlaki” Gościno, „Grot” Dygowo oraz „Karpol” Karlino.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonała Elżbieta Bekta-Wójcik oraz Tomasz Rusiecki, który powitał rodzinę Kuby, zawodników oraz publiczność.

Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów i przebiegały w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. W pierwszym meczu "Przyjaciele Kuby" zostali pokonani przez "Pawlaków" Gościno (2:1), a "Karpol" Karlino przegrał z "Grotem" Dygowo (2:1). W meczu o III miejsce spotkały się dwie karlińskie drużyny. Jednak to "Przyjaciele" musieli uznać wyższość "Karpolu", ostatecznie zajmując IV miejsce. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajął „Grot” Dygowo, pokonując „Pawlaków” Gościno 2:0 (w setach 32:30, 27:25).

Tradycyjnie wybrany został najlepszy zawodnik Memoriału. Tytuł MVP przyznany został Mateuszowi Dymeckiemu z Grota Dygowo. Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy z każdej drużyny: Maciej Ostaszewski – Przyjaciele Kuby, Tomasz Grażyński – KARPOL Karlino, Karol Niemierzycki – Grot Dygowo i Jakub Januszewski – „Pawlaki” Gościno.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz symboliczne upominki przekazane przez partnerów – sponsorów imprezy.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Memoriału składamy dla: Urzędu Miejskiego w  Karlinie, Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. oraz dla: Starostwa Powiatowego w Białogardzie, Elżbiety Bekta-Wójcik, Chatki Puchatka, Zakładu Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych - Jan Kruszewski, Sławomira Jańca, Tomasza i Aleksandra   Rusieckich, Agnieszki i  Mieczysława Szatkowskich, Hanny i Jerzego Dalkowskich, Wojciecha Pacuły, Banku PKO BP S.A o/Białogard oraz Karlińskiego Ośrodkowi Kultury i OSP Karlino. 

Gratulujemy wszystkim drużynom i do zobaczenia za rok!

grafika
Galerie:
grafika
24 / 02 / 2014
aw
Ilość fotografii: 108
Multimedia:
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ