Weekendowe zmagania kadetek i juniorów w Gniewie i Staszowie
10 / 04 / 2017 | aw | wyświetleń: 186

W dniach 7-9 nasi zawodnicy i zawodniczki brały udział w czterech imprezach, które były organizowane w Gniewie dla dziewcząt oraz Staszowie dla chłopców.

Wyniki Mistrzostw Polski juniorów:

60 kg Krystian Brzeziński 2 miejsce

60 kg Sebastian Tomczyk 12 miejsce

Krystian w drodze do finału pokonał trzech zawodników, wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. W walce finałowej spotkał się z faworytem tej kategorii Bartoszem Stawinogą z Milicza. Krystian przegrał walkę finałową 4:2, warto dodać że ich ostatnie spotkanie zakończyło się przewagą techniczną na korzyść zawodnika z Milicza.

Sebastian Tomczyk tym razem musi zadowolić się jedną wygraną walką zajmując 12 miejsce.

Również w Staszowie odbywał się Puchar Polski kadetów. W tej grupie wiekowej Maciej Klepuszewski wygrał jedną walkę zajmując 9 miejsce. PP był II eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyniki Pucharu Polski kadetek:

46 kg Natalia Walczak             1 miejsce

49 kg Monika Klepuszewska    2 miejsce

52 kg Amanda Tomczyk           1 miejsce

Zawodniczki MLUKS Karlino po raz kolejny potwierdziły swój prym na arenie Polski w drodze do mistrzostw Europy i Świata.

Natalia Walczak stoczyła 4 walki, które zakończyła przed czasem wygrywając przez przewagę techniczną lub tusz.

Monika Klepuszewska wygrała 3 z 4 walk. Pomimo drugiego miejsca, start Moniki trenerzy oceniają na bardzo dobry.

Amanda Tomczyk wygrała 4 walki. W walce finałowej zrewanżowała się zawodniczce ze Slavi Ruda Śląska Karolinie Stróżyk za I Puchar Polski .

W tym samym czasie w Gniewie odbywał się Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, w którym udział brała Aleksandra Hryciów w kategorii 48 kg zajmując 7 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej nasz klub awansował i zajął 2 miejsce.