newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Polsko-niemieckie spotkania rolników - Karlino 2019
05 / 10 / 2019 | Magda | wyświetleń: 503

05.10.2019 r. odbył się Karliński Dzień Rolnika. To uroczysta święto ” związane z zakończeniem żniw odbyło się w ramach projektu „Polsko-niemieckie spotkania rolników - Karlino 2019”. Rozpoczęło się od poświęcenia chlebów ze zboża z tegorocznych plonów. Przy śpiewie Chóru Passionato poświęcił je proboszcz karlińskiej parafii – Andrzej Korpusik.

1

1

Chleb na ręce burmistrza przekazali rolnicy z Gminy Karlino, a burmistrz podzielił nim dalej wśród gości z życzeniem, aby nikomu go nigdy nie zabrakło.

1

1

1

W rustykalnym wystroju, który przygotowany został w Homanit Arenie zaprezentowało się również Koło Gospodyń Wiejskich Sikoreczki z Kowańcza. Ich śpiew był wstępem do dalszych występów artystycznych, ponieważ podczas spotkania podsumowano prowadzony w ostatnich miesiącach konkurs dla świetlic wiejskich pn. „Moja wieś w rytmie rap”.

1

1

1

Zwyciężyła świetlica w Malonowie przed świetlicami w Karścinie i Karwinie.

1

Podczas spotkania wręczono także nagrody w konkursie ,,Najładniejsza Wieś Gminy Karlino 2019”. Konkurs przeprowadziła Komisja Mieszkaniowa, Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Karlinie. Członkowie Komisji dokonali objazdu gminy Karlino, aby ocenić miejscowości zgłoszone do konkursu. Oceniano je w dwóch kategoriach: do 100 mieszkańców miejscowości (3 zgłoszenia) oraz powyżej 100 mieszkańców (tutaj było 9 zgłoszeń)

1

W kategorii do 100 mieszkańców zwyciężyły Ubysławice (nagroda w wysokości 1 200 zł) drugie miejsce zajęło Zwartowo (nagroda 1000 zł), a trzecie Poczernino (które otrzyma 800 zł) 

1

W kategorii powyżej 100 mieszkańców zwyciężyło Lubiechowo ( 1 200 zł) przed Domacynem (1000 zł) i Kozią Górą (800 zł)

Polsko-Niemieckie Spotkanie Rolników poprzedzone było warsztatami kulinarnymi w świetlicach wiejskich oraz warsztatami plastycznymi i tanecznymi, na których uczestnicy poznali polskie tańce ludowe, jak również tradycyjne stroje. Dzięki temu udał się wspólny Polonez który zatańczyli goście z Polski oraz z gmin partnerskich Wolgast i Dargun.

1

1

Przygotowano również prezentację produktów regionalnych oraz wspólną integrację przy dźwiękach zespołu ON OFF.

1

Projekt miał na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów polskiej i niemieckiej  wsi, stanowiąc pewien skok w przeszłość i przypomnienie tego, o czym młodzi ludzie niekoniecznie wiedzą lub pamiętają. Zachowanie dziedzictwa jest bardzo ważne, dlatego spotkanie integracyjne skupiło się na polsko-niemieckich tradycjach ludowych oraz szukaniu elementów wspólnych i różnic charakterystycznych dla danego narodu.

Projekt „Polsko-niemieckie spotkania rolników - Karlino 2019” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)” .

Partnerzy: 

1

 Organizatorzy:

1

grafika
Galerie:
grafika
09 / 10 / 2019
Ewa
Ilość fotografii: 94
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ