newsletter.png
baner.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Konkurs „Pamiętniki bezrobotnych”
09 / 11 / 2017 | Michał | wyświetleń: 286

Szanowni Państwo,

Informujemy o trwającym konkursie pod nazwą „Pamiętniki bezrobotnych” skierowanym do osób które w latach 2016-2017 były przynajmniej przez miesiąc bez pracy i chciałby podzielić się swoim doświadczenie z tego okresu w formie pamiętnika lub bloga. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone lub/i opublikowane.

Konkurs stanowi kontynuację badań zapoczątkowanych w 1932 r. i powtórzonych w 2002 r.  i będzie ważnym elementem 100-lecia Instytutu (2020r.).

Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH zamierza zbudować portret osób bez pracy. Wiedza o tym jest niezbędna instytucjom, na których pomoc liczą osoby bezrobotne i może przyczynić cię do lepszego dostosowania formy i rozmiarów wsparcia do potrzeb tych osób. Ponadto, na ich podstawie uczeni przeprowadzą badania mające na celu analizę trajektorii bezrobocia w Polsce w latach 2016–2017. Sytuacja bezrobotnych będzie analizowana w czterech kontekstach:

  • rodzinnym,
  • społecznym,
  • instytucjonalnym oraz
  • politycznym.

Wybór tych kontekstów pozwoli na uzyskanie pełnego obrazu bezrobocia dzięki wykorzystaniu zarówno instrumentarium nauki o polityce publicznej, a zwłaszcza nauki o polityce społecznej, jak i socjologii. Ważną częścią projektu jest próba odpowiedzi na pytanie o nowe rozumienie bezrobocia i identyfikację jego nowych cech społecznych, które dawnej nie odgrywały istotnej roli w charakterystyce bezrobocia.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie organizatora:

http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ