newsletter.png
16-9.jpg
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Morski Dzień Dziecka
04 / 06 / 2017 | Magda | wyświetleń: 935

03.06.2017 r przy Szkole Podstawowej w Karlinie odbył się Happening Morski z okazji Dnia Dziecka.

Dzięki współpracy nawiązanej przez Gminę Karlino z Uniwersytetem Gdańskim do dorocznych obchodów święta dzieci dołączone zostały atrakcje przygotowane przez studentów oraz przedstawicieli Wydziału Oceanografii i Geografii.

Przedsmakiem sobotniej imprezy plenerowej były wykłady "Co robią w morzu krowy i konie, kury i słonie?", które dla uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Karlino poprowadziła dr Stella Mudrak-Cegiołka z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Przygotowała ona również bajkę „Skarb Skarpia, czyli przygody małego Turbota”, której pierwsze karlińskie czytanie odbyło się w ZMIGDP.

Podczas happeningu morskiego dzieci oraz dorośli mogli zapoznać się z różnymi gatunkami ryb oraz informacjami na temat ich ochrony. Stacja Morska z Helu przygotowała bardzo ciekawe stoisko, gdzie odwiedzający mogli dowiedzieć się bardzo dużo o jej działalności. Był mikroskop, morskie rośliny, można było spróbować zgadnąć jaki dźwięk związany jest np. z krewetką. Były wybuchające wulkany i wiele ciekawostek, a dla najmłodszych malowanie twarzy i lepienie podmorskich stworzeń.

Szkoła Podstawowa w Karlinie wspólnie z Karlińskim Ośrodkiem Kultury również zapewniły wiele atrakcji – dzieci zostały zaproszone do konkursu z nagrodami polegającego na udziale w różnych aktywnościach – strzał na bramkę, twister, łowienie rybek itp. Uzupełniało to doskonale atrakcje przygotowane przez firmę Enjoy, której animatorzy zapewniali dzieciom dużo pozytywnej energii na świeżym powietrzu. Niemałą atrakcją były dmuchańce oraz pokaz iluzjonisty, który zamiast królika z kapelusza podbijał serca widowni gołębiami, które pojawiały się znikąd.

Do obchodów Dnia Dziecka dołączyło Bractwo Motocyklowe Żelazny, które przygotowało nie lada atrakcję, czyli przejażdżki na pięknych dwukołowcach. Żelaźni rozdawali również cukierki oraz zabawki.

W kawiarence pod chmurką królowały domowej roboty ciasta- kto nie spróbował niech żałuje.

 

Atrakcji zatem nie brakowało, a największą nagrodą za trud włożony w organizację był uśmiech dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego wywołanie!

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ