newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Aktywny Kowańcz
22 / 06 / 2020 | Ewa | wyświetleń: 583

20.06.2020 r. nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, którego budowa była objęta unijnym dofinansowaniem, a także siłowni zewnętrznej powstałej dzięki pozyskaniu w 2019 r. Grantowi Sołeckiemu w miejscowości Kowańcz.

Gmina Karlino pozyskała dofinansowanie na budowę boiska w ramach działania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie 4.6 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub kulturalnej.

 

W sobotnie popołudnie przecięcia wstęgi na boisku wielofunkcyjnym dokonali: Burmistrz Karlina Waldemar Miśko, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Karlinie Beata Klepuszewska oraz Sołtys Sołectwa Kowańcz Emilia Wołoszyn, w towarzystwie KGW Sikoreczki, które wyśpiewały hymn sołectwa. 

 

Tego dnia nie zabrakło znakomitych lokalnych potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Sikoreczki. Na syto zastawionych stołach, można było zauważyć również puszki- to kolejna inicjatywa Sikoreczek. Tym razem wspólnymi siłami zbierają na doposażenie placu zabaw w ławeczki.


Podczas otwarcia został rozegrany mecz w dwa ognie  oraz można było sprawdzić swoich sił w rzucie do kosza.

 

Łapiąc dziecięce uśmiechy, nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników. W ramach niedawno obchodzonego Dnia Dziecka, zostały przygotowane różne konkurencje rekreacyjno- sportowe przez Panie Animatorki, a każde dziecko tego dnia odczuło smak zwycięstwa.


 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ